Smoothie je nápoj vyrobený z rozmixovaného ovoce nebo zeleniny, případně z obojího dohromady. Existují různé obměny a varianty tohoto nápoje. Můžete přidat oříšky, semínka, zdravá sladidla, bylinky, směs zelených superpotravin (např. Blendea SUPERGREENS), vodu nebo mléčné výrobky. Jednoduše řečeno prakticky cokoliv, co je zdravé a chuťově ladí. Kombinací je nespočet. Ve fantazii se meze nekladou a právě to je na smoothie kouzelné.
aj.jpg

5 důvodů, proč pít smoothie každý den

Smoothie pro zdraví
5a98001952cedblobid0.jpg
Chcete udělat něco pro své zdraví, a to ideálně chutným, rychlým a snadným způsobem? Rozmixované ovoce se zeleninou a kapkou toho, co máte rádi, je to pravé řešení. Věděli jste, že banán dokáže redukovat kruhy pod očima a dodá potřebnou energii? Grep zase pomáhá zachovat mladistvý vzhled pleti a jahody zbavují pleť nehezkých pupínků.  Potřebnou sílu vám dodají i zelené listy. Zkuste do smoothie přidat baby špenát, zelí nebo kapustu. Ovoce ve smoothie je plné přírodních antioxidantů, které zpomalují proces stárnutí a působí jako prevence proti infarktu a dalším onemocněním srdce. Různé studie uvádí, že antioxidanty v přírodní formě působí silněji proti oxidačnímu stresu než antioxidanty získané z doplňků stravy.

Smoothie na detox a očistu těla
Detoxikace těla je dnes už celkem běžná a častá věc. Pokud chcete vyčistit tělo, zbavit ho toxinů a škodlivých látek, zdravý detox je ta nejlepší cesta. Určitě se nepouštějte do žádného drastického hladovění. Dobře zvoleným smoothie dáte tělu přesně to, co potřebuje. Budete se cítit dobře a plní energie. A to bez pocitu hladu. Výborné jsou jahody, ananas, okurka, kiwi, zázvor apod.

Čisticí smoothie s okurkou, zázvorem a hrozny

Na 1 porci si připravte:
- 1/2 salátové okurky
- 1 zelené jablko
- 1 kiwi
- 1 hrozen bílého vína
- kousek zázvoru
- vodu na dolití
- lžička Blendea SUPERGREENS
- lžička medu na případné doslazení

5a980019396ffblobid1.jpg
Postup přípravy:

Okurku, hroznové víno a jablko omyjte a nakrájejte na kousky i včetně slupky. Kiwi a zázvor slupky zbavte, nakrájejte a vložte do smoothie mixéru.  Poté zalijte trochou vody. Přidejte jednu lžičku zelené směsi Blendea SUPERGREENS  pro maximální čisticí účinky smoothie. Všechno dobře rozmixujte a nalijte do skleničky. Dozdobte ovocem či zeleninou dle libosti.

Účinky použitých surovin

Okurka podporuje činnost jater a zbavuje tělo škodlivin. Navíc posiluje vlasy, zuby a nehty.
Hroznové víno pomáhá udržet váhu, slouží ke snižování tělesného tuku a také při problémech se zácpou.
Jablko podporuje správnou funkci metabolismu a redukuje tělesný tuk.
Kiwi je dokonalým antioxidantem, který podporuje látkovou výměnu.
Zázvor odbourává toxiny v těle a zrychluje metabolismus
Blendea SUPERGREENS detoxikuje organismus a čistí tělo.

Smoothie pro dobrou duševní kondici 
Máte občas pocit, že všechno kolem vás se hroutí, plány nevychází a máte všeho tak nějak až nad hlavu? Vyzkoušejte speciální smoothie na dobrou náladu nebo sladký spánek. Uvidíte, že vám hned bude lépe. Takové smoothie s levandulí vás přivede hned na jiné myšlenky. Pomůže vám k tomu i zelená směs v prášku z chlorelly, spiruliny, zeleného ječmene a mladé pšenice. Všechny tyto ingredience zlepšují kvalitu spánku a zmírňují nervové vypětí.

Smoothie jako rychlý přísun vitamínů, energie a sytosti
Vitamíny můžeme dodávat tělu různými způsoby. Nejefektivnější je pak ta přirozená cena, například z čerstvého ovoce nebo domácí šťávy. Nejenom z ovoce a zeleniny může vaše tělo získat potřebné vitamíny, minerály a novou energii. Výborná jsou i chia semínka, která jsou bohatým zdrojem antioxidantů a hlavně vlákniny, takže smoothie vás i zasytí. Skvělou ingrediencí je v tomhle případě avokádo nebo banán.
aj4.jpg

Smoothie je prostě trendy!
Díky jeho nekonečné variabilitě si ho můžete dopřát k snídani, během dne, po sportu nebo připravit do školy jako svačinku pro své děti. Dle vybraných ingrediencí si na něm pochutná každý od běžného strávníka přes vegana až po lidi s různou intolerancí. Které smoothie ochutnáte vy?

Recepty na smoothie na každý den najdete zde, kde se dočtete i o výhodách Blendea SUPERGREENS.