pee.jpg
Foto: Shutterstock

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, mohou se však také proměnit v noční můru. Zejména v případě, že nadměrně vypadávají, plihnou a nedrží. Příčin může být několik, například momentální indispozice v důsledku dlouhé zimy, častých teplotních změn nebo znečištěného životního prostředí. Jedním z osvědčených a málo známých způsobů, jak pokožce hlavy a vlasům samotným odlehčit, jsou vlasové peelingy. Buď si můžete hotové zakoupit v každé drogerii, anebo si některý samy doma připravit. Výhodou doma vyrobené kosmetiky je jednoznačně jejich nízká cena, podobně jako možnost přidat oblíbené ingredience a absence zbytečné chemie.

Vlasový peeling pomáhá hloubkově detoxikovat pokožku hlavy. Odstraňuje nadměrnou mastnotu, odumřelé kožní buňky, lupy a jiné usazené nečistoty. Prokrví a vyživí. Po aplikaci peelingu bude pokožka hlavy čistá a svěží, zklidněná a bez nepříjemných projevů svědění. Efekt vlasového peelingu je zřejmý už po prvním použití po celé délce vlasů – od kořínků až po konečky. Vlasy celkově budou působit zdravým a plnějším dojmem, hebké na dotek a příjemné na pohled.

Peeling s jablečným octem, kokosovým olejem, medem a solí

Jablečný ocet je pro vlasy malý zázrak. Zabíjí plísně na pokožce hlavy, zabraňuje vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst. Kokosový olej a med mají naopak vyživující vlastnosti a dodávají pokožce hlavy hydrataci. Sůl pomáhá s peelingem a umožňuje pokožce volně dýchat, protože ji čistí, odstraňuje odumřelé kožní buňky i jiné nečistoty. Společně tyto ingredience fungují ve skvělé symbióze, aby se vlasy dostaly zpět do formy.

Jak na to:

  1. Vezměte 1 polévkovou lžíci jablečného octa a 1 polévkovou lžíci kokosového oleje a dobře je promíchejte. 
  2. Přidejte půl šálku ideálně hrubší soli a 1 lžičku medu. Opět důkladně smíchejte. 
  3. Směs jemně naneste na vlhkou pokožku hlavy. Lehce peeling vmasírujte a nechte působit 10-15 minut, následně opláchněte. Nakonec umyjte šamponem a upravte jako obvykle.

pe.jpg
Foto: Shutterstock

Peeling s citronem, mořskou solí a olivovým olejem

Citronová šťáva funguje jako skvělý detoxikační prostředek a velmi dobře udělá především mastným vlasům. Účinně čistí a pomáhá při uvolňování kožního mazu, který může blokovat vlasové folikuly. Olivový olej je zase bohatý na některé vitaminy (například A a E), které pomáhají vyživovat pokožku hlavy a vlasy celkově. Mořská sůl pak dodává směsi potřebnou peelingovou hrubost, pomáhá při odstraňování odumřelých kožních buněk a podporuje krevní oběh.

Jak na to:

  1. Do misky přidejte stejné množství citronu, olivového oleje a soli. Důkladně promíchejte, aby se hmota spojila.
  2. Směs jemně vmasírujte do vlhké pokožky hlavy a vydržte asi 5 minut.
  3. Následně opláchněte, umyjte šamponem a pokračujte obvyklou úpravou.

Peeling z hnědého cukru a ovesných vloček

Kombinace hnědého cukru a ovesných vloček poskytuje potřebnou hydrataci a zároveň jemně masíruje a čistí pokožku hlavy od nečistot a odumřelých kožních buněk. Zvyšuje také cirkulaci krve a živin směrem k vlasovému folikulu. Přidaný kondicionér směs spojí a dodá potřebnou konzistenci. Místo kondicionéru lze použít také některý z olejů (kokosový, olejový, mandlový a další).

Jak na to:

  1. Důkladně promíchejte stejné množství hnědého cukru, mletých ovesných vloček a běžného vlasového kondicionér (například 2 polévkové lžíce od každého).
  2. Naneste na pokožku hlavy a jemně chvíli masírujte.
  3. Nechte několik minut působit, poté opláchněte, umyjte šamponem a upravte, jak jste zvyklé.

Čtěte také:

Zdroje: healthshots.com/beauty/hairmisskyra.com/lifestyle