"Jéžiš, ten krásně hejbe vočíčkama!!!!" zvolala moje kamarádka, když viděla naše párměsíční dítko.

 

No je fakt, že očima koulí vcelku roztomile, ale ta infantilní věta mě zarazila svou upřímností…

 

No je pravda, že u dospělého si „hejbání vočíčkama“ moc nevšímáme, a když už, může nám to připadat maximálně sexy…..

 

A tak mě napadlo, jestli některé ženy v přítomnosti dětí opravdu ztrácí rozumné uvažování a stávají se samy dětmi.

Stála jsem s pomalu rostoucím břichem v obchodě a několikrát se mi stalo, že paní s přibližně dvou až tříletými caparty na mě koukala (s láskou pravda) a pak jim vysvětlovala, že „ta paní má v bříšku miminko, proto je tak tlustá“.

Což mě vpravdě velice urazilo, protože jsem si tlustá ani za mák nepřipadala… V tu dobu jsem totiž stále doufala, že to na mě ještě není tak moc vidět… a naprosto znechucená jsem nějakou dobu chodila do obchodů jen z nutnosti a  vyhýbala se maminkám s dětmi…Připadala jsem si totiž jako opice v zoo, na kterou si ukazují…

 

Dneska mám pomalu neodbytný pocit, že budu stejná…. Protože to vaše dítko vás zcela pohlcuje a v rámci jeho všeobecného rozhledu je třeba mu vysvětlit, že existují maminky, které mají v bříšku miminko – a jak jinak než názorným příkladem.

 

Ach, stávám se asi dětinskou, nebo co…

 

Vrcholem mého naprosto infantilního počínání byla patrně první noc v porodnici, kterou jsem nespala. Typicky jsem hlídala, jestli miminko dýchá a jestli žije, a přitom jsem byla k smrti ospalá a unavená…. Hormony udělaly svoje, protože nakonec jsem strávila nějakou dobu pláčem nad faktem, že jsem ve skutečnosti sobec sobeckej, protože jsem porodila dítě. Což znamená, že když už se ten rozkošný drobeček narodil, tak bude muset i umřít. A já za to můžu….

No hrůza hrůzoucí, povím vám, připadala jsem si jako blázen. Emoce to byly opravdu silné, to mi věřte, a po pravdě si vůbec nedovedu představit pocity maminek, které o miminko nějakou tragickou událostí přijdou.

Celou věc jsem nakonec ukočírovala rozumem, alespoň k faktu, že když už teda jednou umře, tak doufám, že aspoň bude už starým bělovlasým hodným dědečkem……

 

Z příkladu s maminkami ukazujícími moje břicho ostatním jako zábavnou atrakci vidím, že dětinskost chování je jev dost diskutabilní.

Té mamince přišlo nejenže naprosto normální na mě ukázat, ale dokonce jí to připadalo možná i roztomilé. A zcela jistě se v tu dobu cítila fajn, protože svému dítěti ukázala kus světa…

A z pohledu mého to bylo tehdá přinejmenším trapné…

 

Takže víc než kdy jindy tady platí „nikdy neříkej nikdy“.

Reklama