V neděli slaví svátek všechny maminky a jejich ratolesti už pro ně jistě chystají různá překvapení. Občas jsou ale pěknými „dárečky“ ony samy. O trapných chvilkách, které umí ve společnosti připravit, by mohli vyprávět asi všichni rodiče. I když se jim po čase zasmějí.

trapas

Sousedka, co tahá kočku za ocas

Naše sousedka hraje na housle a taky ráda zpívá. Ale co vám budu povídat, není žádná virtuoska. A tak si na její účet s manželem občas slovně ulevíme, když nás v podvečer obšťastňuje svým koncertem při otevřeném okně. Ten den jsme chystali pro syna oslavu čtvrtých narozenin a paní se přišla podívat, jak nám jdou přípravy. Hned se také nabídla, že by na dětské party mohla zahrát. Ztuhla jsem, ale ne tak můj syn. S nevinným výrazem ve tváři se zeptal, jestli bude hrát i tu, jak tahá kočku za ocas. Začala jsem rudnout, ale on tomu nasadil korunu: „A kdákat taky budete?“  Za sousedkou zaklaply dveře a nám skončily koncerty zdarma. Nakonec to za ten trapas možná i stálo.

Módní kritička

Moje pětiletá dcera si ráda listuje v módních katalozích a časopisech a hodiny stojí před skříní, než si vybere oblečení do školky. Určitě z ní bude jednou modelka. Jenže ona svému módnímu cítění dává průchod i mimo domov. Jednou vyloženě perlila. Stály jsme na zastávce, Natálka si prohlížela lidi kolem, a pak to začalo. „Mamí, mamí, ta tlustá paní má ale divnou sukni!“ tahala mě za rukáv. Napomenula jsem ji a dělala, že nevidím zlostný pohled té dotyčné. Jenže dcera se nemínila vzdát. „Mamí! A ten starej dědek je oblečenej jako vandrák. No přece z té pohádky!“ ukazovala na onoho nebožáka. To už se na nás vyčítavě dívali všichni a já byla rudá jako rak.

Netradiční pugét k narozeninám

Tchyně slavila sedmdesátiny, a tak jí přišla popřát delegace z obecního úřadu. U nás na vsi je to taková tradice. Po gratulacích jsem je pozvala na kávu a zákusek, a ani jsem si nevšimla, že se naše pětiletá dcera vypařila. Vrátila se ovšem s velkou parádou. V natažené ruce držela můj designový vibrátor s květinovým potiskem a volala: „Já mám taky kytku pro babí.“ Osazenstvo se rozesmálo na celé kolo. Tedy až na mě a tchyni… Baví se tím celá ves.

Cesta autobusem

Za babičkou do Brna jezdíme většinou autem, ale tentokrát jsme se vypravili se čtyřletým Honzíkem autobusem. Aby byla změna, říkala jsem si. Sedli jsme si dopředu, abychom hezky viděli na cestu i na řidiče. Syna totiž řízení fascinuje a z manžela za celou cestu nespustí oči, když někam jedeme. Cesta ubíhala velmi pomalu. Náš řidič jel velmi rozvážně, celou dobu v pravém pruhu dálnice. „Ten řidič jede jako ponocnej, krucinál,“ zahlásil na celý autobus a dost lidí tím pobavil. Jako bych slyšela manžela! Hanba mě fackovala a syna raději zabavila hrami, než přijde s dalšími hláškami.

Připravil i vám potomek nějakou pernou chvilku? Nebo jste se naopak bavili nad rozpaky jiných rodičů? Podělte se s námi o úsměvné historky.

Čtěte také:

Reklama