Roztřískané nádobí, počmárané stěny, zničené teploměry, výkaly a další spoušť za sebou nechalo několik dětí a výrostků z řad sociálně slabých a nepřizpůsobivých občanů na infekčním oddělení nemocnice v Prostějově.

Ředitelství nemocnice se obrátilo na policii
„Podali jsme na oddělení policie v Prostějově oznámení. Chování dětí a výrostků v nemocnici překročilo všechny meze,“ řekl mluvčí nemocnice Tomáš Želázko.
Pan Želázko dále uvedl, že děti pocházejí ze sociálně slabých a problémových rodin. Na infekčním oddělení se léčí kvůli žloutence typu "A".

Policisté však nemohli zasáhnout přímo na pokojích uzavřeného oddělení, protože šlo o pacienty s vysoce nebezpečnou infekční nemocí.

Nadávali sestrám a likvidovali zařízení
Ve třech pokojích se děti bavily sprostými nadávkami zdravotním sestrám a doktorům. Pokud měly potřebu, vymočily se rovnou do kouta.

Včera bylo šest problémových dětí propuštěno do domácího ošetřování.
„Na oddělení zůstává jeden chlapec. Po ověření výsledků předpokládám jeho propuštění do konce týdne,“ sdělil mluvčí nemocnice. 
Dnes začalo malování pokojů a nemocnice sčítá škody.

Během dvoutýdenního pobytu zničili tito „dárečkové“ vybavení pokojů, zdemolovali umyvadla, hračky, teploměry, žaluzie, prostěradla i povlečení.

„Od pátku probíhá vyšetřování. Musíme nyní především určit přesnou výši škod a podle toho určit, zda jde o přestupek nebo provinění. U dětí totiž není ze zákona možné, že by spáchaly trestný čin,“ řekla mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR Alena Nedělníková.

A je vymalováno?

 

Reklama