hm

O tom, co si oblečeme ke štědrovečernímu stolu, asi už nějakou představu máme. Nad svou drahou polovičkou přimhouříme oko, ale co děti? Měly by se také slavnostněji obléknout, nebo to nijak neřešíte? Pojďte si o tom dnes popovídat.

Brzy usedneme ke štědrovečernímu stolu. Asi mi dáte zapravdu, že je to událost nevšední a sváteční. A tak by mělo vypadat i naše oblečení. Já vím, pohodlí je nade vše, zvlášť když se chystáme na bohatší menu, než bývá běžně zvykem. Nechceme se škrtit v úzkých šatech, nebo si dokonce povolovat knoflíky u kalhot či sukně. Ale přece jenom, ta chvíle si lepší oblečení zaslouží. Naštěstí máme spoustu možností, jak se obléknout hezky a přitom pohodlně.

Ale co děti? Mávnout nad tím úplně rukou? A není to škoda, ochuzovat je o pocit výjimečnosti? O výchovném aspektu ani nemluvě.

Pokud naše ratolesti nechodí pravidelně do divadla, nebo na koncerty, většinou žádné společenské oblečení ani nepotřebují. I tak se dají obléknout svátečněji, než obvykle. Holčičky to mají samozřejmě jednodušší, protože nosí sukýnky a šaty. K nim stačí mašle do vlasů, nebo třpytivá sponka a už jsou ve svátečním. Složitější to bude s chlapci. Nejen proto, že se neradi „parádí“, ale jak víme, pánský společenský oděv má svá specifika.

Ale i to je výhodou. Stačí bílá košile a zbytek „doladit“ pomocí doplňků. Motýlkem, kšandami, vázankou.

zara

Dobrou službu udělá i výběr barev. Červená, bílá, černá, tmavě modrá…a je úplně jedno, jestli to je mikina, svetr, nebo vestička. Důležité je, aby děti vzaly oblečení za své a my je nemuseli do ničeho nutit.

Pohled na „načuřené“ obličeje by nám asi na náladě nepřidal

Dobré řešení najdete u značek H&M a Zara

Foto. Facebook H&M a Zara

Čtěte také:

Reklama