Na našich stránkách právě probíhá zajímavý výzkum na téma kuchyně. V jedné anketní otázce se ptáme čtenářek, jak by měla vypadat kuchyně, pokud ji obývá rodina s dětmi. Děti, stejně tak jako my, se pohybují po celém bytě či domě. Pokud trávíte v kuchyni čas, určitě jsou s vámi i vaše děti.

Myslíte si, že by měla mít kuchyně nějaké speciální „vychytávky“ či uzpůsobení, pokud se v ní také pohybují děti? Na to jsme se zeptali v našem výzkumu na téma kuchyně.

Kid

Vybrali jsme pro vás několik názorů a reakcí z probíhajícího výzkumu – budeme rádi, když se do něj zapojíte, odkaz na anketu je zde (KLIKNI).

Nezapomeňte, že díky naší spolupráci se společností SIKO můžete právě teď reagovat na výzvu, jedna čtenářka získá kredit v hodnotě 30 000,-  Čtěte ZDE (KLIKNI).

Partnerem tématu je společnost SIKO.

Vybrali jsme pro vás několik názorů a reakcí z probíhajícího výzkumu, co si myslí některé čtenářky? Co všechno by měla mít útulná kuchyně?

Siko

Uvedli jsme několik zajímavých tipů a představ našich čtenářek, které výzkum již vyplnily.

 • adelajn

Děti se v kuchyni motají pořád, hlavně dokud jsou malé, zajímají je všechny kolečka a tlačítka, lezou do šuplíků a vyndávají hrnce :).

 • akna

Dávat pozor, aby se neopařily nebo nespálily.

 • Andrea Kršňáková

Linka by měla mít zavírání šuplíků udělané tak, aby si dítko nepřiskříplo prsty, nože jsme vždy dávaly tak, aby na ně děti nedosáhly. Na hrany stolu jsme dávaly gumové zarážky, aby si nerozbily hlavu + je dobré mít sporák, který na dotek nepálí, byla jsem s ním spokojená. Tak jsme to měly u nás :).

 • bebinka

Pořizovat si bezpečné spotřebiče se zámkem pro děti, jelikož rádi zkoušejí všechno.

 • bleblemcy

Syn se často uhodil o úchytky nebo si přivřel ruce do dvířek a popálil se o varnou plochu, která se rozpálila i do okolí kolem plotýnky, která byla zapnutá. Pára z trouby odvětrává v mé kuchyni zhruba ve výšce hlavy tříletého dítěte takže i tam se jednou opařil. V kuchyni máme koš uvnitř jedné ze skříněk, ale zpočátku, když byl syn menší, ho často otvíral a studoval jeho obsah.

 • denklas

No hlavně mít kulatý rohy, zabezpečený sporák, nože nemít na dosah a mít malou stoličku, na který budou malý děti pomáhat.

 • Hajduleu

Mám především skvělé zkušenosti s kuchyní a obývákem v jednom - děti jsou pod dozorem a máma může pracovat a chystat jídlo.

 • janaa1

Kuchyň je hlavně pro mě a vaření. Děti jen pomáhají nebo vaří, až když jsou větší, není třeba zvláštní úpravy.

 • Kahali

Je nutné vybavit kuchyň zábranami proti svržení hrnců z varné plochy, ideálně zajistit šuplíky, mrazák a lednici proti otevírání, dále dát pozor při výběru trouby - já to nikdy neřešila, asi jsem si vybrala dobrý spotřebič, aniž bych vůbec tušila, že na něco takového mám při koupit dávat pozor, ale kamarádka má např. troubu, ve které když peče, tak je rozpálená i zvenku, takže u ní musí celou dobu stát a hlídat.

 • Kuře

Je potřeba mít zabezpečené nebezpečné předměty tak, aby na ně malé dítě nemohlo lehce dosáhnout. Zkušenost je taková, že stačí na pár let dát takové věci do horních skříněk.

 • lenkaloompa

Mám vestavnou troubu hodně vysoko a to je dobře, protože na ni děti nedosáhnou a nemohou se popálit. Úložné prostory mám zabezpečené proti otevření. A rychlovarnou konvici mám hodně daleko od kraje desky, aby ji děti na sebe nestrhly.

 • Maria28

Např. izolovaná dvířka od trouby, aby se nemohly spálit, popř. troubu umístit někam výš, na pracovní plochu umístit odnímatelný „sokl“ u hrany, aby dítě na sebe nemohlo strhnout hrnec s vařící vodou (sokl později odmontovat).

 • monča

Zásuvky vysoko, sklo, nože, atd. mimo dosah malých dětí, stejně tak čisticí prostředky mimo dosah, naše děti milovaly šuplík s vařečkami, dřevěnými krájecími deskami, přijely vždy v chodítku, vykrámovaly šuplík a zase ho naskládaly zpět, vyhrály si kolikrát celé dopoledne, když jsem při nich vařila.

 • svistik

V kuchyni musí být bezpečno, skříňky musí být zajištěny proti zvědavým dětem, jinak se mohou dostat k nožům, čistícím přípravkům atd.

 • vladka321

Určitě by mělo být v kuchyni zabezpečení proti popálení (ohrádka kolem případně kachlových kamen), pozor by se mělo dát na tepelné zdroje, aby na ně malé děti nedosáhly, případně je na sebe nemohly strhnout. Neměli by být dostupné ostré a špičaté předměty. A hlavně by v kuchyni mělo mít dítě možnost být s vámi. Tedy vyhradit mu v místnosti kousek jen pro něj - pohovka na válení, místečko se židličkou a stolečkem na tvoření, anebo alespoň zajistit vyvýšenou židličku se schůdky a ohrádkou pro pohodlné pracování s maminkou.

Jak by měla vypadat kuchyně, co by měla splňovat, pokud se v ní pohybují děti? Napište nám do diskuse pod tento článek.

Siko

Reklama