S třemi dětmi to asi o prázdninách není jednoduché. Můžete si přečíst, jak vyřešila letošní prázdninové hlídání čtenářka Kůzle.

Moc vám děkuju za příspěvek, milé Kůzle. Přeju vám, ať manžel brzy najde práci a děti se ve zdraví vrátí z tábora. Hezký den.


Krásné slunečné ranko všem. S hlídáním malých dětí je vždy problém. Pamatuji si jak nás rodiče posílali se sestrou na tábor a potom na celý měsíc k babi na chatu do Beskyd. Tam to bývalo úžasné a moc ráda na tu dobu vzpomínám.

Minulý rok bylo hlídání ratolestí ještě celkem v pohodě. Po 8 letech jsem se vracela zpátky do práce z mateřské a měla jsem domluvené, že nastoupím až v srpnu. Takže červenec jsem pokryla já. Část jsme byli všichni u našich, část července chodily starší děti na příměstský tábor a já byla s nejmladší doma. V srpnu se potom hlídání zhostil manžel a i naši si je na týden vzali na starost. I když vždycky prohlašovali, že je všechny 3 hlídat nebudou. :-)

Letošní prázdniny jsem plánovala už dlouho dopředu, pomalu od ledna. Bohužel nastala spousta komplikací.

Nejdříve onemocněla naše nejmenší, a sice infekční mononukleózou, takže její umístění v prázdninové školce vzalo za své, přece jen držet ve školce dietu a klidový režim není zrovna to, co by si paní učitelky přály. A aby toho nebylo málo, tak manžela vyhodili z práce. A tím se nám hlídání zjednodušilo, ač na úkor toho, že není dost peněz na poplacení hypotéky a podobných měsíčních výdajů. Naštěstí mám báječné rodiče, kteří nám pomůžou, než se zase vše v dobré obrátí. I když prázdniny jsou dost okurková sezona a ač rozesílá životopisy, práce zatím nehrozí.

V sobotu jsem starší děti vypravila na jejich první tábor a ani to se neobešlo bez komplikací. Prostřední dcera Liduška z toho byla tak strašně nervózní, že od rána zvracela a zvracela a nic v sobě neudržela. Smlouvala, že na tábor nechce, ale umluvila jsem jí a podle posledních informací cestu zvládla bez zvracení a na táboře je moc spokojená. To jen já matka kvočna večer co večer lezu na balkon a zjišťuji, jestli je venku zima nebo ne, protože spí ve stanech s podsadou ve spacáku. A není minuty, abych si na ně nevzpomněla. :-)

Hned jak dopíšu tento článek chystám se jim napsat, aby věděli, že na ně myslím. Jsem ráda, že alespoň ten nejstarší odjel bez problémů a užívá si to tam. Snad i ta Liduška bude nakonec spokojená a příští rok pojedou znovu. Já bych jela hned :-)

Až se vrátí, budou mít týden na zotavení a potom by měli letět s našima do Turecka. Mamina se sice děsí, jak to tam budou zvládat. Navrhla jsem jí, že tím, že mám muže doma, tak dovolené bude dost, že pojedu místo táty, který má jet s ní, aby jich na ně bylo víc. A teď čekám, jak se rozmyslí. Tak mi držte palce, ať mě vezmou sebou.

No a v srpnu zase hlídá táta, pokud do té doby nenastoupí do práce, což bych si přála snad ještě víc než to Turecko.

Kůzle

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Jak řešíte hlídání dětí o prázdninách?

  • Máte menší děti, které ještě potřebují dozor?
  • Máte dost dovolených?
  • Kam děti o prázdninách dáváte?
  • Máte hlídací babičky a dědy?
  • Jezdí vaše děti na tábor?
  • Máte nějakou dobrou prázdninovou historku?

Napište mi, budu se těšit. Pro jednu z vás mám připravený dárek: vitamíny Marťánky, knížku o Shrekovi a tvořivý sešit pro předškoláky. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem moc děkuju!

ce

Reklama