V pražském kině Lucerna proběhla včera slavnostní premiéra filmu Michaely Pavlátové Děti noci. Premiéry se zúčastnila režisérka Michaela Pavlátová, scénáristka Irena Hejdová, ale i představitelé hlavních rolí Martha Issová, Jiří Mádl a Lenka Termerová.

O čem jsou děti noci?
Ofka propadla zvláštní letargii: Zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem, který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi, jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem...

Scénář k filmu Děti noci napsala jeho autorka Irena Hejdová jako svůj diplomový scénář na FAMU, nedlouho na to byl v roce 2006 oceněn v rámci Českého lva Cenou Sazky. Scenáristka se nechala při psaní scénáře inspirovat výjevy z nočních ulic Prahy, také si sama vyzkoušela práci v nočním baru - odtud se vzalo také hlavní téma filmu „děti noci".

Zdroj: Bontonfilm

Nechte se zlákat trailerem!


Půjdete na Děti noci do kina, nebo si počkáte, až jednou poběží v televizi?

Reklama