Příspěvků je dnes hodně, a tak vám je teď předkládám v rychlejším sledu. Ten další je od čtenářky marde. Ta má kromě her ráda také hlavolamy.

Myslíte, že dnešní děti ještě umí skákat panáka nebo gumu? Sama nevím... Moc děkuju za příspěvek, milá marde, přeju Vám krásný den.


Dobrý den všem,

jako malá jsem hrávala různé hry a nejen stolní. Venku jsme s kamarádkami cvrnkaly kuličky, skákaly panáka, gumu nebo školku přes švihadlo nebo s míčem. Pokud se nás sešlo víc, hrálo se na jelena, chodí Pešek okolo nebo Krvavé koleno a nejčastěji vybíjená. Oblíbené byly drápky s kamínky, ve škole pak vítězily piškvorky.

S vlastními dětmi jsem si nejprve stavěla domy a hrady z různě velkých špalíčků, skládali jsme obrázkové kubusy a hráli jsme Krtečka, domino nebo Kloboučku, hop. Jak kluci odrůstali, zvyšovali jsme náročnost, aby si nejen hráli, ale také si trénovali třeba paměť a postřeh. V oblibě měli pexeso, mikádo, blechy. Z deskových her jsme často hrávali člověče, dámu, mlýn, halmu. Často se u nás mastily karty, hlavně prší, nebo jsme z nich stavěli záchod. Po nástupu do školy u nás vyhrávalo město, moře...

Když kluci začali jezdit na tábory, brávali si s sebou karty a různé druhy pexesa a domino. Na dovolenou jsme k tomu přidali ještě některé deskové hry, které jsme většinou hrávali po večerech nebo když pršelo.

Já osobně dávám přednost stavění puzzle. Měli jsme jich doma spoustu. Každý si mohl vybrat podle svého. Nedávno jsem dostala 3000, ale teprve se na ni chystám. Ve velké oblibě máme různé hlavolamy. Začalo to ježkem v kleci přes Rubikovu kostku, hada a věž až po různé dřevěné a kovové hlavolamy.

Pokud jsem sama a zrovna nečtu knížku, luštím křížovky nebo sudoku třeba i na internetu.

Pořekadlo kdo si hraje, nezlobí, je pravdivé. Když mají děti zábavu, nenudí se a nemyslí na lumpárny.

Přeji krásný den

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Prosím, příspěvky už neposílejte, kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo získal skvělý dárek - originální hru Scrabble od firmy Mattel.

hra

Reklama