Na našich stránkách probíhá mezi vybranými maminkami testování tvořivých modelín Play Doh.

Tyto oblíbené hry mezi našimi maminkami slaví úspěch, postupně nám zasílají do redakce své fotky a recenze, které postupně zpracujeme do několika článků. Mezi testovanými hrami jsou krásné novinky z řady Play-Doh Kitchen Creations – potěší zejména malé kuchtíky.

Dnes vám přinášíme recenze od našich čtenářek. Přečtěte si, jak si děti s kreativními sadami vyhrály a jak je maminky hodnotí. Myslíme, že je to dobrá inspirace pro ty z vás, které chtějí pro své dítě hru, která je zabaví a ještě si při hraní budou rozvíjet fantazii.

Jaké hry Play Doh testujeme?

  • Play-Doh kuchyňské tvoření se syčící plotnou
  • Play-Doh sada s mlýnkem na výrobu těstovin
  • Play-Doh Pizzerie
  • DohVinci základní set

Přečtěte si jejich recenze:

Luckah81

pd

Naše dcera byla nadšená, už při prvním pohledu na krabici Play-Doh Pizzerie! 

Hned ji rozdělala a se zaujetím začala vše zkoušet. Nejprve si musela osahat plastelínu. Ta je naprosto úžasná. Má výrazné barvy, které zaujmou hned na první pohled. Plastelína ručičky neumaže, a i když kousky zbydou na koberci, lze je jednoduše sebrat a koberec nezůstane špinavý. Navíc krásně voní, což nám ještě zpříjemnilo modelování.

Hned se pustila do vytvoření své první pizzy. Těsto na pizzu bylo za chvíli hotové. Stačilo ho vložit do trouby a zmáčknout držadlo dolů. Samozřejmě následovala obrovská radost z každého výtvoru a okamžitě se s ním chlubila. Pro naši holčičku následovala další super velká zábava! Kousky sýra poházeného po těstě. Bílou modelínu jsme dali do strojku a dcera už vesele točila kráječem, ze kterého postupně padaly kousky na těsto. Hrozně jí to pobavilo. Doslova se u toho nahlas řehtala. Tak točila rychleji a rychleji.  Konečné dozdobení už nic nebylo pro nadšenou malou tvořitelku. Z kuliček hnědé, červené a zelené plastelíny vytvořila pouhým přimáčknutím do formiček na troubě houbičky, papriky, brokolice, rajčátka, rybičky. Každý výtvor nám zase ukazovala a zdobila pizzu. Hurá hotovo! Stačí nakrájet a můžeme všichni „jako“ ochutnávat. 

Nejhorší bylo už jít spinkat. Potřebovala si pořád hrát. Nakonec se nechala přesvědčit s příslibem, že se zítra bude znovu modelovat! :o)

Moc děkujeme za možnost otestovat sadu Play-Doh Pizzerie. O takové prima hře jsme ani nevěděli a nyní jí už můžeme vřele doporučit všem rodičům, kteří potřebují zabavit své děti

  

Smileys

pd

Děti byly nadšené, zabavilo je to na celé odpoledne. Největší úspěch měl strojek na těstoviny, hlavně teda špagety dělaly děti nejradši.

 

Tyna733

pd

U nás zavládla obrovská radost hned po rozbalení balíčku. Dcerka se okamžitě vrhla na výrobu pokrmů, a i když se jí vždy tak úplně nedaří dosáhnout ideálního tvaru, nemohu ji od hraní odtrhnout. Jen nenápadně dohlížím na to, aby nesmíchala všechny barvy dohromady a nechtěla své výtvory ochutnávat. Veliké plus je, že modelína nemastí a po nějaké době zasychá, takže jde snadno odstranit.

Moc děkuji za příležitost otestovat Play-Doh, hru rozhodně doporučuji, je to úžasně kreativní a tvořivá sada na mnoho hodin zábavy.

 

Liliška

play-doh

Testovaly jsme s dcerkou tvořivou hru Play-Doh. Už ji znala z dřívějška, protože její kamarádka ji už má a obě si s ní už dříve hrály. Hned věděla, o co se jedná a jak se s hmotou pracuje. Hmota je velmi příjemná na dotyk, není mastná (jako bývala plastelína), nemusí se složitě zpracovávat. Je voňavá, zbytky se dají krásně spojit zpátky. Některé složitější tvary se hůře vyndávají z formiček. Ještě že děti mají tenké prstíky. Barvy hmoty jsou pastelové a pro děti velmi přitažlivé. I nádobí je dobře vymyšleno. Plotna, která vydává zvuky, je pro děti také velmi lákavá. Dává jim pocit, že doopravdy vaří. Myslím, že celá hra je velmi dobře vymyšlena i zpracována a že se dětem velmi líbí a dobře se jim s ní hraje.

 

Dagee

play

Holky (3 a 5 roků) se na balíček s pizza sadou velmi těšily, když jsem jim oznámila, že jsme mezi výherci. Sada obsahuje pizza pec, struhadlo na sýr s miskou, krájecí kolečko, servírovací lopatku, talířek a jeden velký kalíšek hnědé plastelíny a 3 kalíšky malých barevných plastelín. Holky si netrpělivě vše vybalily ze sáčku a pustily se podle obrázku do výroby.

Pec vytvoří při stlačeni madla pěkný vzorek na povrchu pizzy, hnědé plastelíny je dostatek. Na vršku pece je možnost vytlačit si 12 různých přísad na pizzu jako např. rybku, rajče, papriku, brokolici, houbu atd. Trošku jsme měli problém se struhadlem na sýr, kdy se musí na stroj nasadit klička, s kterou se pak točí a vypadává sýr. Děti samozřejmě točí všemi směry a klička pak vypadává. Po instruktáži, jak točit po směru hodinových ručiček ale vše pochopily.

Plastelína nelepí, tak jako klasické staré plastelíny, musí se ale po hraní uklidit do kalíšku, jinak ztvrdne a uschne. Tvary přísad jsou velmi pěkně zpracované. Všechny věci jsou z kvalitního tvrdého plastu, který se neláme. Barva červené plastelíny by mohla být více realistická, zdála se nám spíše růžová, než červená. Hotový výrobek spořádala hlava z jiné sady play-doh, kterou vlastníme a moc mu chutnala – viz fotky. 

Co tyto maminky s dětmi testovaly?

hasbroPlay-Doh kuchyňské tvoření se syčící plotnou

S Play-Doh kuchyňským tvořením se syčící plotnou bude vaší nejlepší ingrediencí představivost! Nyní se děti mohou cítit jako juniorští šéfkuchaři s jejich vlastní plotnou Play-Doh, která skutečně dělá zvuk syčení a předstírá tak vaření. Syčení začne hned, jak na hořáky položíte pánev na smažení nebo kastrol. Syčení ještě zesílí, když na jednu z pánví položíte výtvor z hmoty Play-Doh, skoro jako při skutečném vaření! A co je na skutečném menu? Vyrobte Play-Doh hlavní chody, jako je bláznivý steak, pomyslná vajíčka, šílené burgery a dokonce legrační ryba pomocí 4 razítek. Vytvořte přílohy jako napodobeniny zeleniny pomocí formiček. Převracejte Play-Doh jídla pomocí kleštiček a stěrky a předvádějte je na talířích. Je to zábava z vaření bez horka a špinavého nádobí!

Balení obsahuje plotnu, 4 razítka, 2 pánve, kleštičky, stěrku, nůž, vidličku, 2 talíře a 5 nádobek s modelovací hmotou Play-Doh.

 

hasbroPlay-Doh sada s mlýnkem na výrobu těstovin

S Play-Doh sadou s mlýnkem na výrobu těstovin je tou nejlepší ingrediencí představivost! Od napodobenin těstovin po misky, tento přístroj na nudle dokáže vytvořit různé druhy Play-Doh nudlových jídel. Jednoduše si vyberte disk, díky kterému se změní tvar, naplňte vyráběč nudlí hmotou Play-Doh, stiskněte rukojeť a vytlačte spousty bláznivých nudlí! Přidejte napodobeninu raviol a předstírané lasagně na menu pomocí formičky a řezače. Jsou tu také formičky na napodobeninu makaronů a sýru a zábavných toppingů. Až budou připraveny, vystavte svá mistrovská nudlová díla Play-Doh na talířích!

Balení obsahuje vyráběč na nudle, 4 nudlové disky, formičku na ravioly, kráječ na lasagně, misku, talíř, nůž, váleček, vidličku a 5 kelímků modelovací hmoty Play-Doh.

 

hasbroPlay-Doh Pizzerie

S modelínou Play-Doh si mohou děti zážitky z pizzerie užít i doma! Rozválejte těsto a upečte ho ve formičce kamenné pece. Na struhadle si připravte sýr. Vymodelujte si spoustu přísad jako salám, papriky, houby a další!

Set obsahuje zábavné nástroje jako lopatu do kamenné pece, klasický váleček na pizzu a další!

 

Play-Doh můžete sledovat na Facebooku: Více na FB Play-Doh

 

Čtěte také:

Reklama