pod

Tom Cruise natáčí film, a tak Katie Holmesová s dcerou Suri Cruisovou zahání nudu brouzdáním po obchodech. Obě jsou hezky oblečené a dobře sladěné. Jako vždy. Jen jedno mi trochu nehraje. Máma má placky, dítě štekle. Nemělo to být spíš obráceně? Dítě v pohodlných botách a máma ať si vrklá nohy na podpatcích. Honba po buticích není žádná procházka růžovou zahradou, ale pořádná, i několikakilometrová túra. To mi jistě všechny „shopholičky“ potvrdí.

No jo, ale když ony ty stříbrné botičky sladěné s peněženkou Surince tak sluší. No řekněte, není sladká, ta malá cupitající princezna? Koneckonců, ať si zvyká na život celebrity, se vším všudy, co k ní patří. Na zájem veřejnosti, zvědavé pohledy čumilů, fotoaparáty paparazziů, ale i všudypřítomnou závist a pomluvy.

pod

No a jsme u toho. Sotva si vyrazí čtyřletá celebritka na podpatcích, už se to řeší. Jako by to nebyla jenom taková roztomilá hra. Copak jste vy, milé dámy, tajně nekradly svým matkám lodičky, rtěnky a pudry a nesnily o tom být dospělé? U romských děvčat jsou podpatky zcela běžným jevem a nikdo se nad tím nepozastavuje. V zahraničí se dají koupit roztomilé „lodičky s podpatkem“ i pro mimina do šesti měsíců. Tam sice nehrozí, že by v nich dítě chodilo, nejsou k tomu ani určené, pak nechápu jejich účel.

Co na to odborníci?

„Pro tento věk je to naprosto normální. Na druhou stranu není dobré podporovat takhle malou dívku v tom, aby sama sebe viděla jako mladou ženu,“ tvrdí psychologové.

„Vysoké podpatky jsou sice hezké, ale nic zdravého pro dospělého, natož pro dítě, které se teprve vyvíjí. Špatně postavené chodidlo v nevhodné obuvi může způsobit řadu zdravotních problémů. Od ploché nohy, vybočeného palce, kuřího oka, kladívkových prstů až po chybné držení těla způsobené přilišným prohnutím páteře,“ shodujese většina pediatrů.

Co si o tom myslíte vy?

Reklama