Možná že se mi někteří z vás budou smát. Anebo si pomyslí, že jsem hysterická. Ale já si prostě nemohu pomoci.

 

Jsem rozvedená. S dětmi jsem zůstala sama v době, kdy byly ještě poměrně malé. Manžel se s nimi sice pravidelně stýkal, ale jinak bylo vše na mně. Vychovala jsem je tady více méně sama. Dnes je synovi 23 a dceři bude 20 let.

 

Vždycky jsem se snažila dát jim do života to nejlepší. Nebylo to vůbec jednoduché. Věnovala jsem jim všechen svůj čas, musela jsem hodně pracovat, abych zajistila všechny naše potřeby. Ale nic mi nebylo zatěžko. Občas jsem se seznámila s nějakým mužem, ale nikdy to neklaplo. Najít někoho, kdo by měl rád i mé děti a naopak, není vůbec jednoduché.

 

S tím, že jednou děti dostudují a vylétnou z hnízda, jsem samozřejmě počítala. Tak jako každá matka. Ale netušila jsem, že mě to tak sebere.

 

Syn se před půl rokem odstěhoval s přítelkyní do pronájmu, což mě docela překvapilo, protože před tím bydleli u nás a neměli jsme společně žádné problémy. Ale brala jsem to tak, že se chtěli osamostatnit, a respektovala jsem to.

 

Zůstaly jsme tedy samy s dcerou, která letos maturovala. Hned po maturitě si našla dobrou práci a je to čtrnáct dní, co mi oznámila, že se chce také osamostatnit a odstěhovala se taky. Spolu s kamarádkou si pronajala byt.

 

A já jsem zůstala sama. Bez dětí, bez partnera. Nikdo na mě doma nečeká, nikdo nepřijde. Děti sice třeba o víkendu zajdou na oběd a posedí, ale pak si jdou za svými zájmy.

 

A já si najednou připadám jako nepotřebná věc. Celé roky jsem byla zvyklá žít v jednom kole, pořád bylo co dělat. A najednou mám prázdno. Z práce domů a doma jedno velké nic. Vím, že bych se měla nějak vzchopit, ale nejde mi to. Jen pláču, nebaví mě číst, nedokážu se na nic soustředit. Kamarádky skoro žádné nemám, neměla jsem nikdy čas nějaké přátelství pěstovat.

A chodit někam do společnosti sama, to mi je proti srsti.

 

Chtěla jsem se zeptat vás ostatních, které postihlo něco podobného. Jak jste se s tím vyrovnávaly a vypořádávaly? Jsou moje pocity normální?

 

 

Reklama