Restauraci nebo hotel, kde mají děti rádi, poznáte na první pohled, sotva vstoupíte. Především máte kam umístit kočárek a číšník vám s ním rád a s úsměvem pomůže, u stolu nechybí čistá vysoká dětská židlička, jídlo se dětem servíruje na dětských talířích s dětskými příbory a součástí servírování dětského menu je i látkový ubrousek, tedy bryndáček.

A když restaurace ještě myslí na kojící maminky a má pro ně nachystané klidné místo s dostatečným soukromím a když je součástí restaurační toalety přebalovací pult s čistými plenami a mokrými ubrousky a stupátko k umyvadlu, pak tu skutečně mají děti rádi. A ještě když dokáží ohřát dětskou kojeneckou stravu, jsou to body navíc. Je už docela běžné, že jsou součástí restaurací také dětská hřiště, pískoviště a bazény.

Že je těch přání moc? Ale kdepak, nevěřte tomu. Děti opravdu, pokud mají být spokojené a s nimi spokojení i jejich rodiče, to všechno potřebují.

Miniřízečky a jiné dobroty
Tam, kde si moc starostí s tím, čím svoje dětské hosty nakrmí, nedělají, mají na jídelním lístku tak tři, maximálně čtyři jídla rádoby pro děti. Nejčastěji je to omeleta, půl porce smaženého sýra s rozvařenými bramborami nebo půl porce milánských špaget. Ovšem tam, kde chtějí vyhovět chutím dětí, je nabídka pestrá a rozhodně nekopírují jen menu pro dospělé. A když už si provozovatelé dají práci i s názvy jídel, pak dětem chutná o to víc a spokojenost rodičů je o to větší. Chce to jen trochu kreativity a přemýšlení.

Někteří majitelé restaurací se dokonce ptají doma svých dětí anebo vnuků, co dětem nejvíc chutná. Třeba taková omáčka Červené Karkulky – tedy rajská omáčka, nebo mlsné jazýčky, což jsou v překladu obalené kousky kuřecího masa. Jsou restaurace, které podávají dětem barevnou rýži podle počasí – když je slunečno, je žlutá, když prší, je modrá.

Animace zatím nemáme
Sotva vyjedeme na jih za hranice naší republiky, do Řecka nebo do Tuniska, čeká nás překvapení jménem animace. To je další možnost, jak zaujmout a zabavit děti. Jejich aktéři, nejčastěji mladí lidé, studenti, jsou zábavní a velmi nápadití. Děti od tří čtyř let jsou pro ně klienty, a to klienty opět velmi náročnými. To, že je zabaví hrami, soutěžemi i na diskotékách také přidává samozřejmě hotelu a restauraci další cenné body.

 

Chodíte se svými dětmi do restaurací? Dokážete ocenit, když je v restauraci, kavárně nebo cukrárně pro ně zábava, třeba speciální koutek?

Reklama