No, původně jsem ani nechtěla přispívat článkem, ale pak jsem si přečetla první příspěvky a nedalo mi to...
Brácha a švagrová jsou oba učitelé na základce. Už jsem si vyposlechla několik vtipných příhod z jejich pracovní kariéry a mohu říct, že jsem se opravdu nasmála, na co ty děti (a jejich rodiče) dokáží přijít.
Nicméně, velký problém vidím v tom, že učitelé už nemají tu autoritu jako dříve. Jsou vlastně rukojmími svých žáků. V současné době si k nim mnoho věcí, které byly za našich dob normální a nikomu to nevadilo, nemohou, ba dokonce nesmějí vůbec dovolit (mimochodem já byla školou povinná tak před 10ti lety, což není zas až tak moc dlouho). Bohužel je doba, kdy děti dostávají příliš mnoho volnosti a je jim, zejména v ekonomicky silných rodinách, dáváno najevo, že mají být sebevědomé, mají se umět prosadit a nemají si nic nechat líbit. Vesměs se jedná o věrné kopie rodičů samotných. Pak se stává, že dítě není spokojeno třeba se známkou a vymyslí si něco, jakože na něj učitel křičí, že mu dal pohlavek apod. Děti si dovolují čím dál více. V podstatě si dovolují tolik, kolik jim dnešní společnost toleruje.
Já asi nejsem moc tolerantní k takovému extempóre. Usoudila jsem, že kdybych byla učitelkou, asi se moc dobře neuživím, neb bych ty děti musela mlátit od nevidim do nevidim a nakonec by mě ze školy vyhodili...
Mimochodem, děti ještě nemám, takže nevím, co obnáší jejich výchova. Ale vím, že je budu vést komu, aby si svých učitelů vážili, a nejen učitelů, ale i ostatních lidí.

Mishaak

PS: S tím mlácením to neberte doslova ;o)


Milá Mishaak,
naprosto souhlasím s vaším názorem, že děti jsou kopiemi svých rodičů. Od nich přebírají model chování. Není to vinou přílišné volnosti a svobody, ale je to v tom, že se v ní někteří lidé neumějí chovat a jsou jak urvaní ze řetězu.

Reklama