Byl to klasický model krachu manželství. Zatímco ona zůstala v domácnosti, aby se mohla věnovat péči o rodinu, on budoval kariéru. Jenže časem zjistil, že už mu manželka neimponuje tak, jako jeho úspěšné kolegyně. „Stala jsem se pro něho jen matkou jeho dětí, pečovatelkou, uklízečkou, kuchařkou… Přestal se mnou spát a za pár měsíců se vytasil s rozvodem. Prý se zamiloval do své kolegyně. A imponuje mu jednoduše proto, že k ní může vzhlížet a obdivovat ji, protože je cílevědomá, a chce něco dokázat. Na rozdíl ode mě,“ říká s pocitem křivdy Mirka, která si měla do měsíce sbalit kufry. Dům patřil pouze jejímu muži.

Přišla také o své děti

Mirka se od svého manžela odstěhovala do malého bytu. Jediného, který byl v tu chvíli k mání. Ona si ale stejně nemohla vyskakovat. Byla bez zaměstnání a jako ženě v domácnosti a bez praxe se jí ani žádná práce najít nedařila. Proto se s manželem dohodli, že děti, desetiletý Aleš a dvanáctiletý Martin, zůstanou zatím u něho. „Ani ve snu mě nenapadlo, že má v plánu nechat si je svěřit do péče! Jenže to tak dopadlo. Po tahanicích mu je soudce skutečně přiřkl s tím, že mě mohou navštěvovat každý druhý víkend. A já neměla čím argumentovat. V malém bytě, na úřadu práce, bez peněz. Ne, moc jsem toho nevysoudila. Měli jsme totiž předmanželskou smlouvu…,“ svěřuje se Mirka, která se usilovně snažila najít si zaměstnání a dát svůj život dohromady. To aby mohla o svěření dětí do péče co nejdříve znovu zažádat. Být bez nich jí trhalo srdce. Nakonec ale vzaly věci jiný spád.

Díky bohu za milenku!

„Když se k Patrikovi ta jeho kočka nastěhovala, najednou nastal problém. S dětmi vůbec nevycházela. Dokonce bych řekla, že je naprosto nesnášela. A tak za mnou můj bývalý muž zanedlouho přišel s návrhem. Prý co jsme si, to jsme si, a že si mám vzít děti do péče já. Na oplátku, pokud nebudu dělat problémy, nám bude platit pronájem většího bytu a samozřejmě i výživné. V duchu jsem skákala radostí, ale to víte, že jsem mu to dala trochu sežrat, než jsem souhlasila,“ usmívá se Mirka a dodává: „Dnes už vím, že naděje umírá poslední. Mám u sebe zase své děti a novou práci. Věřím, že všechno zlé je už za námi.“

Čtěte také:

Reklama