Dobrý den, píšu Vám na dnešní téma-nevlastní děti, protože si myslím, že mám k tomuto tématu co napsat.

S nevlastními dětmi mám dokonce zkušeností více. S mým prvním manželem máme dceru, potom jsem se rozvedla a vzala si mého aktuálního manžela, a ten má taky z předchozího manželství dceru. Ta k nám pravidelně chodí (1x za 2 týdny na víkend). Je jí 12 let, ale je hodně rozmazlená. Je drzá, odmlouvá a je někdy hodně náladová, ale i přesto ji mám ráda, jako by byla moje vlastní. Někdy ji ale ráda nevidím - za to bohužel může její matka.

Rozvod nedopadl pohádkově, jeho "bývalka" ho nenávidí, dělá nám různé naschvály a pravidelně zkracuje, nebo vůbec neumožňuje styk s dcerou. Buď to jsou "důležitější" aktivity než je otec(hory, kroužek, kino, divadlo..) a nebo je NEMOCNÁ. Ze začátku jsme tomu věřili, ale když se to opakuje třeba 4x za sebou, tak to je jasné, že k nám nechce dceru dávat. Ale úplně nejhorší je, že nám toto dává vědět den předem nejdřív v 9 hodin večer. My už máme program vymyšlený tak, aby se u nás nenudila a potom nám nezbyde, než ho zrušili. :-( Teď už raději nic moc neplánujeme dopředu, prostě to naplánujeme až když přijede). Díky své hodné mamince u nás byla jednou až po 4 měsících!

Její mamka se maximálně snaží mého muže ztrapnit. Zašlo to až tak daleko, že jí před ním řekla, že je nezodpovědný kretén. No a co jí asi říká, když tam nejsme a neslyšíme to... Snaží se nás maximálně pomlouvat a navádět ji proti nám. Není divu, že když k nám přijde a my se zeptáme co jí bylo, tak vůbec neví, co má od maminky dovoleno říct a je hrozně roztžitá. No, takže je to takhle těžký.

Zrovna tenhle týden k nám nemohla jít, protože prý jde v sobotu do divadla i s paní učitelkou a děckama ze školy.... V SOBOTU se školou... a v neděli se zase musí CELÝ den připravovat na vyučování. Chudák dítě, co z ní asi vyroste.

A můj manžel má zase nevlastní dceru z mého předchozího manželství, ale je hrozně hodný, chová se k ní jako k vlastní. Dokonce má o ni větší péči, než její otec biologický. On to nerozděluje - dcera vlastní -dcera nevlastní, on to bere dcera jako dcera. A ona ho dokonce bere jako vlastního tátu, a to jsem moc ráda.

Můj "bývalý" o dceru nemá skoro zájem. To je největší rozdíl mezi těma dvěma. Manžel o svou dceru zájem má, chce aby k nám chodila co nejčastěji, ale můj bývalý manžel o své dítě nestojí. Dcera k němu chodila tak jednou za 2 měsíce, teď už ho neviděla celý rok. Prostě ani nic nenapsal a už si ji vůbec nebere.

Když si to tak vemu, tak má moje dcera 4 nevlastní sestry. Jedna je od mého manžela, dvě jsou úplně z prvního manželství mého bývalého muže a čtvrtá je od aktuální manželky, co se s ní oženil. Všichni se sice nestýkáme, ale kdyby ano, tak je to úplná škola. Kromě nevlastních sester má i 2 bratry, které máme se stávajícím manželem. I přesto všechno jsme šťastní a užíváme si společné chvilky. :-) Vaše alminka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak v tom aby se čert vyznal. To je opravdu hodně široká rodina. Na tu hloupou bývalku nezbývá než si zvyknout. Nejvíc tím totiž ubližuje vlastní dceři. Simona

A jak je to u vás, milé čtenářky? Taky řešíte nevlastní děti a cizí partnery? Napište nám o tom. Moc se těšíme a čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama