A proč ne? Každé dítě by mělo mít alespoň jedno společenské oblečení. Pak nedojde k trapasu, že je pozváno na svatbu, nebo jde do divadla, a je neadekvátně oblečené. Tenisky a džíny opravdu nejsou pro takové příležitosti to pravé ořechové!

Děti a společenské oblečení

Děti a společenské oblečení

 

Děti jsou stádoví tvorové, promiňte mi ten výraz, ale jistě mi dáte zapravdu, že se nerady odlišují. Oblečení je řadí do kast, a jakmile se někdo vybočuje, stává se terčem útoku. Pak už je jen na sebevědomí dítěte, jak posměch nebo hloupé narážky ustojí. Pokud ano, útoky ustanou, a jinak oblékaný individualista se může stát vzorem nebo autoritou.

Děti a společenské oblečení

Dám vám jeden příklad. Adam pochází z krejčovské rodiny. Rodiče mají módní salon, takže kluk je už od malička obklopen látkami, kostýmními návrhy a umí se orientovat v módě. Přijde mu úplně samozřejmé, že do školy chodí v saku a košili jako jeho otec.

Děti a společenské oblečení
Ostatní děti ve třídě jsou „otričkované“ a „omikinované“, mají vytahané džíny a rozšmajdané  tenisky. Samozřejmě, že se mu zezačátku posmívaly, ale on si dál hrdě nosil ten svůj blazer a na jejich hloupé narážky nereagoval. Za chvíli to posměváčky přestalo bavit, a dokonce je možné, že jeho otec bude mít nové mladé zákazníky.

Děti a společenské oblečení

Kde jinde byste sehnaly sako na sedmiletého kluka?

Děti

Jak chodí vaše dítě do společnosti? Umíte ho obléknout adekvátně situaci, nebo to neřešíte?

Čtěte také:

Reklama