Dnes v pravé poledne se otevírá již III. ročník internetové aukce Děti dětem, která poběží na webové adrese http://aukce.linkabezpeci.cz/ až do 1. června 2007.

Letošní ročník aukce určené dětem zahajuje Sdružení u příležitosti Mezinárodního dne rodiny a uzavírá jej s tradičním svátkem Dne dětí. Zájemci zde mohou vydražit obrázky a objekty vytvořené dětmi v mezinárodní výtvarné soutěži „Malujeme – po síti“. Díla do dražby věnoval Český rozhlas Online. Další položky do aukce vložili také patroni Linky bezpečí, pánové Richard Krajčo a Pavel Šporcl.

„Naprostá většina dražených předmětů jsou působivé originály vytvořené dětmi nebo dárkové položky přímo určené dětem,“ zdůraznil ředitel SLB Martin Balcar. Výtěžek aukce bude jako každoročně využit pro financování projektů krizových linek SLB, které pomáhají dětem a dospívajícím v tíživých situacích, jež si samy pomoci nedokáží.

Účastníci aukce zde mají opět příležitost udělat radost svým nejbližším a obdarovat je roztomilými dárky. Zároveň touto cestou pomohou dětem, které se obracejí se svými starostmi a trápením na naše linky krizové intervence (Linka bezpečí, Linka vzkaz domů, Internet Helpline ad.)

Děkujeme, že nám touto cestou pomáháte pomáhat!

O Sdružení Linka bezpečí
SLB provozuje projekty krizových linek: Linka bezpečí 800 155 555 - primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě); Linka vzkaz domů 800 111 113 a 724 727 777 - zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě); Rodičovská linka 283 852 222 - pomáhá řešit dospělým výchovné problémy; Internetová linka bezpečí ilb@linkabezpeci.cz - koresponduje s prací Linky bezpečí prostřednictvím e-mailu; Chat Linky bezpečí pro děti v nouzi na chat.linkabezpeci.cz a xchat.centrum.cz/lb a nově otevřená poradna pro bezpečnější internet Internet Helpline – Linka bezpečí Online www.internethelpline.cz Krizové linky přijímají přes 1200 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vrstevnické a rodinné vztahy, školní problémy, láska a partnerství, šikana a rasové problémy, týrání a zneužívání dětí. SLB zajišťuje při své práci absolutní anonymitu klientů! Od svého vzniku v roce 1994 přijala Linka bezpečí vloni již 7-milióntý telefonát.

Reklama