Radnice Prahy 1 bude mít volnočasové centrum na lodi, která bude kotvit u Střeleckého ostrova. Radní se inspirovali lodí Jaroslava Foglara, která sloužila skautským oddílům ve 30. letech minulého století, loď by měla stát 14 až 15 milionů korun, řekl radní Filip Dvořák (ODS).

„Centrum bude pro děti prvního a druhého stupně základní školy, podle odhadů žije v Praze 1 kolem šesti set dětí v tomto věku,“ uvedl Dvořák. Dále dodal, že loď by měla kotvit u Střeleckého ostrova, protože na ostrově Praha 1 pořádá mnoho akcí pro děti, jako je například Bambiriáda. Je zde také sportovní areál Start a lukostřelecký klub.

Radnice má již vyřízená nutná povolení od památkářů, povodí Vltavy a státní plavební správy. Na lodi by měla být klubovna a zázemí by tu měl mít i skautský oddíl. Radnice by také ráda na lodi vybudovala muzeum Jaroslava Foglara.

Spisovatel Jaroslav Foglar koupil klubovou loď Skaut, která sloužila jako klubovna pro chlapecké a dívčí skautské oddíly. Loď kotvila ve třicátých letech minulého století před tehdejším Parlamentem, dnešním Rudolfinem. Foglar tehdy koupil kolesový parník z roku 1882 za 19 tisíc korun. Loď sloužila dětským oddílům v letech 1935 až 1937.

Reklama