Nedostatkem pohybu netrpí jen dospělí. Chybí i dětem, jejichž jedinou aktivitou často bývají pouze hodiny tělesné výchovy ve škole. Proto žákům prvních až třetích tříb přibude od následujícího školního roku hodina pohybu navíc. Zatím ovšem pouze na zkoušku a do projektu může přihlásit maximálně 493 základních škol.

fotbal

Ministerstvo školství na pokusné ověřování v nadcházejícím školním roce vyčlení až 23 milionů Kč. Hodina pohybu navíc nebude v rámci vyučování, ale začlení ji do programu školní družiny. Děti si tak v rámci všestranné přípravy jedenkrát do týdne zahrají fotbal, lední hokej, basketbal, volejbal, házenou či ragby. Podle možností každé školy.  

Jako cílová skupiny byly vybrány děti z prvních až třetích tříd, protože jsou podle ministerstva ve věku, kdy se utváří relativně trvalé a stabilní postoje ovlivňující životní styl.

Samo zavedení programu „Hodina pohybu navíc“ podle ministerstva sice neomezí osvobozování žáků z hodin tělesné výchovy, ale dá jim další možnost více se pohybem bavit. To může v konečném důsledku a v dlouhodobém horizontu vyústit v jejich vyšší účasti na hodinách tělesné výchovy a omezit jejich osvobozování z této výuky.

 

Reklama