Foto: Profimedia

V rozhovoru pro anglický Vogue známá herečka promluvila o své roli matky, o výchově, a také prozradila, že o ni mají její děti strach kvůli věku. „Jsem ráda starší. Po čtyřicítce se cítím lépe, než když jsem byla mladší. Možná je to proto, že moje máma nežila moc dlouho a já teď místo smutku ze stárnutí cítím jakési vítězství. Těším se na svou padesátku, těším se, že překročím určitý milník,“ prozradila herečka. Pak ale dodala, že když byla s dětmi nedávno na trampolíně říkaly jí: „Ne, mami, ne. Nedělej to. Ublížíš si.“ „Pomyslela jsem si: Bože, tak tohle není moc vtipné. Byly dny, kdy jsem byla akční hvězdou, a teď mi děti říkají, abych slezla z trampolíny, protože si ublížím,“ vyprávěla.
 
Herečka, která je matkou šesti dětí, dále hovořila o mateřství: „I když jsem chtěla mít mnoho dětí a být matkou, vždy jsem si představovala, že budu něco jako Jane Goodall (anglická bioložka zabývající se výzkumem primátů, pozn. redakce), která někam cestuje uprostřed džungle. Neuměla jsem si to představit v tom pravém, tradičním smyslu. Cítím se, jako by mi chyběly všechny dovednosti být tradiční mámou. Zvládám to, protože děti jsou docela odolné a pomáhají mi, ale vůbec v tom nejsem dobrá,“ přiznala herečka. „Jsme ale skvělý tým. S mámou jsme byly nejlepší kamarádky. Miluji mít děti. Ráda s nimi po večerech sedávám a povídáme si,“ dodala.
 
Před časem herečka v jiném rozhovoru také promluvila o svých zájmech, mezi které patří učení se nových jazyků. V pořadu Women’s Hour na BBC Radio 4 prozradila, že se jim hojně věnují i její děti. „Zeptala jsem se jich, jaké jazyky se chtějí naučit. Shi se učí Khmai, což je kambodžský jazyk, Pax se zaměřuje na vietnamštinu, Mad se učil německy a rusky, Zahara mluví francouzsky, Vivienne se chtěla učit arabsky a Knox se učí znakovou řeč.“ 

Foto: Profimedia

Reklama