Zdraví v zimních měsících je důležité pro všechny členy rodiny. Chřipky, nachlazení se nevyhnou dospělým, natož dětem, které tráví celé dny v kolektivu. Pokud máte dítě, které chodí do školky nebo do školy, víte, že v období zimy je skutečně problematické udržet dítě zdravé.
Záněty nosohltanu, virózy, angíny, to jsou sice běžná onemocnění, ale některé děti jimi onemocní i několikrát během zimy. Často se stává, že když dítě onemocnění, rodiče nemohou nechat dítě dlouho doma. Proto jakmile se mu uleví, dobere léky a je ve stavu „zdravých“, nastupuje znovu do dětského kolektivu. Dětská imunita ale v tomto období bývá oslabená. Tak je běžné, že se dítě velmi rychle nakazí nových onemocněním a léčba se opakuje. Někteří rodiče znají situaci, kdy dítě je více doma než ve škole či školce. Teplota, rýma, kašel, bolest v krku tak provázejí oslabený dětský organismus celé období zimy a počátku jara.
„Můj syn chodí do třetí třídy. Přes léto a měsíce, kdy je teplo je zdravý a bez problémů. S nástupem října to ale začíná. Dostane rýmu, která mu většinou končí až v březnu, k tomu se s různými časovými prodlevami připojují kašel, bolest v krku. Během zimy má většinou dvě angíny, s rýmou je spojené i píchání uší, díky zánětům středního ucha. Někdy bere i troje antibiotika za zimu. Naštěstí máme babičku, která s ním může být doma. I když se snažíme nemoci dobře doléčit, někdy se stane, že během týdne ve škole ho zase začíná bolet v krku. Přiznám se, že už se vždycky na konci zimy těším na teplé jaro. Je chudák z těch nemocí vyčerpaný, pobledlý.“ – to je příběh maminky Martiny, její syn je přes zimu často nemocný. Možná máte podobnou zkušenost.
Lékaři doporučují přípravky na posílení imunity, multivitaminové preparáty, bohužel ale s často se střídajícími nemocemi je třeba předepsat i opakovaně antibiotika. Jsou ale stavy, kdy je bakteriální infekce teprve v počátku. Tento stav lze léčit přípravky, které obsahují antibiotika, ale působí výhradně místně – léčí postižené sliznice a dítě nebo i dospělí se tak uchrání před „rozjetím“ nemoci.
Jestliže je někdo ve vaší rodině silně nachlazený, má rýmu, kašel, trápí ho bolest v krku, vyzkoušejte Bioparox. Jeho výhodou je, že jej může použít kdokoliv z rodiny, včetně dětí nad 2,5 roku. Je to lék, který je určený pro léčbu lehčích zánětů dýchacích cest. Jeho účinnou látkou je fusafungin, jedná se o lék ve spreji s protizánětlivými a antibiotickými účinky.
Bioparox, lék ve spreji na záněty dýchacích cest pro celou rodinu
Chceme vám doporučit sprej, který se podává do nosu i do úst, takže jedním lékem je možné léčit různé formy zánětů dýchacích cest – rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, záněty nosohltanu a hltanu. Bioparox snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest. Jeho částice jsou velmi malé a pronikají do všech oblastí dýchacích cest. Bioparox působí pouze místně a je obvykle dobře snášen. V případě potřeby ho mohou po poradě s lékařem či lékárníkem užívat i těhotné ženy. Nezpůsobuje rezistenci (schopnost baktérií přežívat a množit se) ani nejsou známy interakce (vzájemné ovlivnění léků při jejich současném užívání).
Jak se dávkuje?
Dávkování je stejné u všech typů onemocnění. Dospělí a mladiství podávají do nosu 2 vstřiky do každé nosní dírky 4x denně a do úst 4 vstřiky 4x denně.
Dávkování pro děti
Akutní záněty dýchacích cest patří obecně k velmi častým onemocněním všech věkových kategorií. Jsou dobře léčitelné, ale pro možný rozvoj místních a celkových komplikací nesmíme jejich léčbu podcenit. Návštěva lékaře či porada s lékárníkem jsou namístě vždy, když příznaky nereagují na léčbu nebo se zhoršují.
Více najdete na http://www.servier.cz/bioparox, jeho využití je pro celou rodinu
PRAKTICKÉ RADY PRO SPRÁVNÉ PODÁVÁNÍ BIOPAROXU
- Před podáním se vysmrkejte a odkašlete si.
- Lahvičku držte při podávání do nosu i do úst svisle. Při stisknutí se nadechněte.
- Bioparox vstřikujte nejlépe po jídle a bezprostředně po podání nic nepijte, nejezte a necucejte.
- Léčbu nepřerušujte při prvních známkách zlepšení stavu; obvyklá léčba trvá 8–10 dnů.
- Až do vypršení doby použitelnosti můžete Bioparox používat opakovaně.
- Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.
- Rychlá úleva
- Antibiotikum bez receptu
- Do nosu i do úst
Nový komentář
Komentáře
Tak jsem se ještě dívala na stánky www.kaloba.cz a je tam dost zajímavých infromací, takže doporučuju mrknout jestli užíváte, nebo chcete užívat.
Co se nějakých lehčích onemocnění či viroz týče tak u nás preferuji pokud možno bylinky a přírodu, takže Kaloba má u nás v lékárničce své místo :)
Já též preferuji kalobu při zimních obtížích a to proto že je to přírodní produkt a bylinkya já mám ráda :)
To jsme na tom stejně Lucil ... Ale tak po shlédnutí aspon vím, že em udělala dobře, když jsem ji začala užívat :)
Ne tak to jsem jetše neviděla a to už Kalobu nějakou dobu užívám a po shlednutí vím že budu užívat i nadále :)
A když užtuu mluvíte o kalobě holky, viděly jste o ní tohle zajímavý video na youtube? http://www.youtube.com/watch?v=YKqYkptVYn0
Moje nejlepší zkušenost s kalobu je,když malého blolí v krku, má to v něm takové zarudlé, ale není to ta klasická angína s povlaky na mandlích...
Kalobu znám a používám a když si k tomu ještě dám třeba horký čaj s medem a citronem a zakousnu pemeranč, tak to je zaručený úspěch už :)
Co užíváme Kalobu tak dcera letos nebrala antibiotika ato minlou sezonu je měla snad 4x nebo dokonce 5x, tak bych řekla že nám se to hodně vyplatilo.
Já o Kalobě poprvé slyšela od doktorky, ,když sem chtěla doporučit něco přírodního, abych hne dnemusela brát prášky nějaký.. Zkusila jsem jí a úspěch.
Jáprávě dávám Kalobu dceři, sice se šklebí, když vidí že jí něco kapu ale jelikž jí to pomáhá tak má smůlu a musí :))
Ty jo hele přesně jak říkáš, neádvno jsem si tu Kalobu brala a do pár dní byl kašel fuč...
Já mám teda pro děti vyzkoušené kapky Kaloba, vžycky jim to zabere a do pár dnů se zbavíme, kašle, rýmy, nachlazení a všechn těchhle příznaků nemoci...