Zdraví v zimních měsících je důležité pro všechny členy rodiny. Chřipky, nachlazení se nevyhnou dospělým, natož dětem, které tráví celé dny v kolektivu. Pokud máte dítě, které chodí do školky nebo do školy, víte, že v období zimy je skutečně problematické udržet dítě zdravé.

Záněty nosohltanu, virózy, angíny, to jsou sice běžná onemocnění, ale některé děti jimi onemocní i několikrát během zimy.  Často se stává, že když dítě onemocnění, rodiče nemohou nechat dítě dlouho doma. Proto jakmile se mu uleví, dobere léky a je ve stavu „zdravých“, nastupuje znovu do dětského kolektivu. Dětská imunita ale v tomto období bývá oslabená. Tak je běžné, že se dítě velmi rychle nakazí nových onemocněním a léčba se opakuje. Někteří rodiče znají situaci, kdy dítě je více doma než ve škole či školce. Teplota, rýma, kašel, bolest v krku tak provázejí oslabený dětský organismus celé období zimy a počátku jara.

bioparox

„Můj syn chodí do třetí třídy. Přes léto a měsíce, kdy je teplo je zdravý a bez problémů. S nástupem října to ale začíná. Dostane rýmu, která mu většinou končí až v březnu, k tomu se s různými časovými prodlevami připojují kašel, bolest v krku. Během zimy má většinou dvě angíny, s rýmou je spojené i píchání uší, díky zánětům středního ucha. Někdy bere i troje antibiotika za zimu. Naštěstí máme babičku, která s ním může být doma. I když se snažíme nemoci dobře doléčit, někdy se stane, že během týdne ve škole ho zase začíná bolet v krku. Přiznám se, že už se vždycky na konci zimy těším na teplé jaro. Je chudák z těch nemocí vyčerpaný, pobledlý.“ – to je příběh maminky Martiny, její syn je přes zimu často nemocný. Možná máte podobnou zkušenost.

Lékaři doporučují přípravky na posílení imunity, multivitaminové preparáty, bohužel ale s často se střídajícími nemocemi je třeba předepsat i opakovaně antibiotika. Jsou ale stavy, kdy je bakteriální infekce teprve v počátku. Tento stav lze léčit přípravky, které obsahují antibiotika, ale působí výhradně místně – léčí postižené sliznice a dítě nebo i dospělí se tak uchrání před „rozjetím“ nemoci.

Jestliže je někdo ve vaší rodině silně nachlazený, má rýmu, kašel, trápí ho bolest v krku, vyzkoušejte Bioparox. Jeho výhodou je, že jej může použít kdokoliv z rodiny, včetně dětí nad 2,5 roku. Je to lék, který je určený pro léčbu lehčích zánětů dýchacích cest. Jeho účinnou látkou je  fusafungin, jedná se o lék ve spreji s protizánětlivými a antibiotickými účinky.

Bioparox, lék ve spreji na záněty dýchacích cest pro celou rodinu

Chceme vám doporučit sprej, který se podává do nosu i do úst, takže jedním lékem je možné léčit různé formy zánětů dýchacích cest – rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, záněty nosohltanu a hltanu. Bioparox snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest. Jeho částice jsou velmi malé a pronikají do všech oblastí dýchacích cest. Bioparox působí pouze místně a je obvykle dobře snášen. V případě potřeby ho mohou po poradě s lékařem či lékárníkem užívat i těhotné ženy. Nezpůsobuje rezistenci (schopnost baktérií přežívat a množit se) ani nejsou známy interakce (vzájemné ovlivnění léků při jejich současném užívání).

Jak se dávkuje?

Dávkování je stejné u všech typů onemocnění. Dospělí a mladiství podávají do nosu 2 vstřiky do každé nosní dírky 4x denně a do úst 4 vstřiky 4x denně.

Dávkování pro děti

bioparoxDěti mohou Bioparox používat od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávání spreje (ne mladší 30 měsíců). Vstřikuje se u nich 1–2x do každé nosní dírky a 2–4x do úst, také 4x denně. Podrobné informace o Bioparoxu a jeho podávání si prosím přečtěte před zahájením léčby v příbalovém letáku. Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu. Je vybaven speciálním aplikátorem pro děti.

Akutní záněty dýchacích cest patří obecně k velmi častým onemocněním všech věkových kategorií. Jsou dobře léčitelné, ale pro možný rozvoj místních a celkových komplikací nesmíme jejich léčbu podcenit. Návštěva lékaře či porada s lékárníkem jsou namístě vždy, když příznaky nereagují na léčbu nebo se zhoršují.

Více najdete na http://www.servier.cz/bioparox, jeho využití je pro celou rodinu

PRAKTICKÉ RADY PRO SPRÁVNÉ PODÁVÁNÍ BIOPAROXU

  • Před podáním se vysmrkejte a odkašlete si.
  • Lahvičku držte při podávání do nosu i do úst svisle. Při stisknutí se nadechněte.
  • Bioparox vstřikujte nejlépe po jídle a bezprostředně po podání nic nepijte, nejezte a necucejte.
  • Léčbu nepřerušujte při prvních známkách zlepšení stavu; obvyklá léčba trvá 8–10 dnů.
  • Až do vypršení doby použitelnosti můžete Bioparox používat opakovaně.
  • Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.
  • Rychlá úleva
  • Antibiotikum bez receptu
  • Do nosu i do úst
Reklama