Začíná doba dovolených a mnohé z vás se chystají s dětmi k moři. Vzala byste je i na nudistickou pláž? Je to přirozené, jak tvrdí moje kamarádka Kristýna, nebo nevhodné, jak říkám já?   

naked

Jedna moje kamarádka je svérázná osůbka. Já o ní v žertu říkám, že je zelená. No posuďte sami: ekoložka, vegetariánka, ochránkyně přírody. A s tím souvisí i její přístup k výchově. Přirozené výchově, pochopitelně. Své děti nosila v šátku, kojila do dvou let a všude je tahala s sebou. To všechno je krásné, pozitivní a zdravé, řeknete si. Svým způsobem ji obdivuji, jak to všechno zvládá lehce, s úsměvem a v klídku. Se svým manželem hodně cestuje. Děti berou s sebou, jak jinak, takže už jsou otrkané a zvyklé na ledacos. Letos se s nimi chystají k moři. Ale pozor, žádný hotel ani „textilní“ pláž. Chtějí kemp, stan a nudu. Ne nudu jako nudu, ale nudu jako nudistickou pláž!

„Takhle malé děti chceš brát na nudu?“
„A proč ne, ony vědí, jak vypadá nahé dospělé tělo. My před nimi nic neskrýváme. Tak ať se podívají, jak vypadají ostatní nahatí, na tom nevidím nic špatného,“
ohradila se a odmítla další diskuzi.

Vždyť jsem vám říkala, že je svérázná. Každá jsme jiná. Já bych své děti takovému „traumatu“ z cizích naháčů určitě nevystavila. Však ony by se také nedaly. Vzpomněla si na dobu, když byly moje dcery ve věku jejích dětí.

Ani jako malé holčičky se nechtěly koupat bez plavek. A nejraději byly nadité v těch jednodílných. Čím víc zakrytého těla, tím lépe, a nepomohly ani moje oprávněné a logické argumenty, že v mokrých plavkách jim bude zima a snadno nastydnou. Nic naplat. To radši promodralé zimou drkotaly zuby, než aby odhalily svá nahatá tělíčka.

Čtěte také čtenářské příběhy, které jste nám poslaly vy: