6177d5b9c4ff9obrazek.png
Foto: Shutterstock

Lenka
Šestiletá dcera mi nedávno sdělila, že ve škole dělají s kamarádkou sex. Nejdřív jsem se zhrozila, co to tam vyvádějí, ale potom mě dcera naštěstí uklidnila. Sex v jejich podání znamenal, že si sice o přestávce hrají na maminku a tatínka, ale myslely si, že sex je synonymum po hádku. Dcera si ale tohle slovo moc oblíbila a pořád ho všude opakovala, takže jsem jí za použití knížky musela vysvětlit, jak se věci mají.

Michaela
My jsme s dcerou řešili trošku delikátní situaci, ale chci o tom mluvit, aby nebyli ostatní rodiče překvapení. Učitelka ze školky si mě jednou vzala stranou, aby mě informovala o tom, že si dcera o samotě i před ostatními tře intimní partie a jakoby masturbuje. Vyděsila jsem se, jestli není nějaká narušená, protože na to ještě neměla věk, ale po konzultaci s dětskou lékařkou jsem zjistila, že dětská masturbace je přirozeným jevem. Jen jsem dceři musela vysvětlit, že jestli má potřebu to dělat, tak ať to dělá v soukromí, aby se jí děti nesmály.

Kristýna
Sexuální výchovu jsme u syna pořád trochu odkládali, ale museli jsme to napravit v sedmi letech, kdy si přinesl informace od spolužáka ze školy. Ten mu řekl, že při milování strká muž ženě pindíka do těla a že jí to strašně bolí, a proto u toho křičí, a že na to může žena i umřít. Matyáš přišel domů strašně smutný a hrozně se bál, aby z něj tatínek neudělal sirotka. Všechno jsme mu vysvětlili a promluvila jsem si i s maminkou jeho spolužáka, aby nešířil takové informace dál a děti zbytečně neděsil. Ukázalo se, že to měl z kriminálky, kterou omylem zahlídnul, když se v noci vzbudil a přišel za rodiči. Muž v ní znásilňoval ženu a při sexu ji zabil.

Milada
Dcera si první přesnější informace bohužel přinesla ze školky. Jeden starší chlapeček tam prý dětem udělal celou přednášku o tom, jak to mezi dospělými funguje. No a taky jsem se potom od dcery dozvěděla, že chtěl po holčičkách, aby mu ukázaly prsa a on se před nimi zase obnažoval v rozkroku a chtěl, aby se ho dotýkaly. Trochu divné dětské hry, to se mi teda vůbec nelíbilo, tak jsem promluvila s učitelkou a ta slíbila, že je pohlídá, aby se to už neopakovalo.

Zdroje: respondentky redakce

Čtěte také:

Reklama