Léto je v plném proudu, ale prázdniny malých školáků se blíží ke konci. Období prázdnin je pro většinu dětí šťastným obdobím. Bohužel je mezi námi i mnoho těch, kteří nemají možnost strávit prázdniny s rodinou u moře, na dětském táboře nebo na vesnici u babičky a prožívají léto jednotvárně s ostatními kamarády v dětském domově.

 

Děti z pražského Dětského domova Dolní Lánov se dočkali jakési náhrady za chybějící rodinné zázemí. Byl pro ně uspořádán den splněných přání a my jsme samozřejmě byli u toho.

 

Den plný legrace odstartoval kolem poledne. Děti se sešly v sále luxusní restaurace v centru Prahy, kde hned na začátku akce dostaly mnoho dárků od módní značky, která den splněných přání uspořádala. A protože byl již dávno čas oběda, nemohl chybět ani záviděníhodný raut.

 

Aby čekání na kulturně-zábavný program rychleji utíkalo, přišla s dětmi poobědvat a popovídat si také česká miss Eliška Bučková. „A do jaké třídy půjdeš? Do první? Panečku, to už jsi velká holka,“ usmívala se zvědavá Eliška. Děti „missce“ její vstřícnost oplatily po svém – darovaly jí lízátko, do kterého se s chutí pustila. Kdo říkal, že modelky nejedí sladké? Eliška také ukázala, že ani s jídlem si nedělá těžkou hlavu, a naložila si od každého něco.

 

Během chvíle se v hloučku dětí objevily tanečnice Libuška Hůlková a Kristina Bastienová-Kloubková spolu se zpěvačkou Klárou Kolomazníkovou. Všechny tři si pro děti něco přichystaly. Jako první ale předvedl svůj um kouzelník, který ohromil nejen děti. Upřímně žasli dospělí i zkušení novináři. „Prosím vás, hlavně pak vraťte ty kruhy,“ vtipkoval kdosi v davu. Snad každé z dětí mělo možnost stát se alespoň na malou chvíli kouzelnickým asistentem. „Takovou krásnou pomocnici jsem ještě neměl,“ žertoval mág.

 

Po kouzelníkovi přišla na řadu zpěvačka Klára, která zazpívala nejznámější hity bývalé dívčí skupiny Holki. Kláru zprvu potrápila aparatura, ale přesto dokázala přítomné děti roztančit. Ruku k dílu samozřejmě přiložily přítomné profesionální tanečnice Libuška a Kristina, které předvedly pár tanečních kreací.

 

Později v jednoduché taneční lekci zasvětily své svěřence do tajů tance a naučily je pár základních kroků. Do výuky se zapojila Eliška Bučková, kouzelník, kterému se kruhy vrátily, i někteří novináři, aby ostýchavým dětem předvedli, že není za co se stydět.

 

Některé děti se ale nenechaly dovednostmi mladých tanečnic zahanbit a předvedly, že pohyb v rytmu právě hrající hudby ovládají lépe než na výbornou. Přímo na parketu ukázaly, že ani breakdance jim není cizí. Za neustálého povzbuzování musely nakonec obě profi tanečnice přiznat, že je trumfli malí školáci. „Stojku tedy neumíme. Přiznáváme porážku, jste lepší,“ shodovaly se. „Děti z Dolního Lánova byly moc milé a šikovné. Svými tanečními výkony mě příjemně překvapily. Jsem moc ráda, že jsem jim mohla zpříjemnit alespoň jeden prázdninový den“, prohlásila později Kristina Bastienová-Kloubková.

 

 

Protože tato akce byla určeno především dětem, zeptali jsme se, jak moc jsou spokojené. „Líbí se mi to, a co se mi líbí nejvíc? Kouzelník, tancování, úplně všechno,“ křičel jeden přes druhého, to ovšem ještě netušily, co bude následovat.

 

Vážení hosté totiž po více než dvou hodinách zábavy doprovodily děti ze sálu restaurace do pražské zoo, kde se setkaly také s ředitelem ZOO Praha Petrem Fejkem. Ten netradiční návštěvu přivítal a zodpověděl všechny zvídavé dotazy. Pro děti si navíc připravil zajímavý kvíz a také krásné dárečky.  

O takovém zážitku budou určitě hovořit ještě dlouho. Některým se v očích blýskaly i slzičky dojetí.

 

Co říkáte na podobné akce? Podporujete nějakým způsobem děti bez domova? Přispíváte například do veřejných sbírek?

Reklama