Dědictví po rodičích berou děti často jako samozřejmost. Jenže Klára (56) s manželem se rozhodli jinak. Namísto shromažďování majetku pro potomky mysleli na vlastní pohádkovou budoucnost. Jenže upadli v nemilost.

„S Ludvíkem jsme celý život dřeli a snažili se, aby se naše děti měly co nejlépe. Byly pro nás prioritou a podporovali jsme je ve všem, co si jen přály. Vystudovaly vysokou školu, poznaly zahraničí a úspěšně se osamostatnily. A když jsme doma konečně zůstali sami, přišla řada na nás. Doženeme všechny ty „zameškané“ roky a budeme zase chvíli myslet jen na sebe,“ pouští se do vyprávění Klára s tím, že dlouho nezůstalo jen u myšlenky. Rozhodli se přestat pracovat a procestovat svět.

senior

Něco málo sice naspořeno měli, ale to by na jejich plány rozhodně nestačilo. A tak se rozhodli prodat veškerý svůj majetek. „Šla pryč auta, šperky, obrazy, zkrátka všechny cennosti, co se daly zpeněžit. A nakonec i dům a pozemky. Nezbylo nám vůbec nic, jen tučná suma na účtu. Suma, se kterou máme v úmyslu vystačit si až do konce života. Třeba na druhém konci světa,“ usmívá se Klára.

Jenže takový plán se pranic nezamlouvá jejich dětem. „Dcera byla totálně v šoku. Vylezlo z ní, že už se viděla, jak se v rodné vile časem usídlí. A syn nám vyčetl, že je od nás hrozně sobecké všechno prodat a přestat už teď pracovat. A taky prý kdo jim pomůže s vnoučaty, až nějaká budou. Naprosto nás svým přístupem šokovaly. Je to přece pořád náš život, který žijeme jen jednou. A nejsme vůbec povinni se až do jeho konce podřizovat potřebám druhých. Jistě, s vnoučaty počítáme a máme v plánu je rozmazlovat. Jen to nebude tak často, jak by si asi naše děti představovaly,“ nestačí se divit Klára s tím, že jejich rozhodnutí to však rozhodně nezvrátí.

„Myslím, že jsme dali dceři a synovi už dost, teď se o sebe musí postarat sami. Ono stejně není dobré, když někomu něco spadne do klína,“ dodává Klára.

Čtěte také:

Reklama