Francis Dick, Francis Felix Křížová palba

kniha

Poslední společná kniha Dicka a Felixe Francise. Thomas Forsyth je důstojníkem britských vojenských sil v Afgánistánu, ale po vážném úrazu jeho kariéra rychle skončí. Po návratu do Anglie je nevlídně uvítán jen svou matkou, trenérkou koní. Po sérií podivných nehod se ukáže, že jeho matka je nucena působit svým vlastním koním zdánlivě náhodná zranění, protože ji k tomu nutí neznámý vyděrač. Bývalý voják Forsyth, traumatizovaný vzpomínkami z války a fyzickým utrpením, se brzy vydá po jeho stopě.

Autoři:

Dick Francis (1920–2010) proslul jako jeden z nejlepších spisovatelů detektivních příběhů, kterým vtisknul osobitý ráz díky podrobné znalosti dostihového prostředí. Za druhé světové války bojoval jako pilot, později jako úspěšný žokej vyhrál přes 350 dostihů. Své životní zkušenosti vložil do čtyřiceti dvou románů, které mu zajistily nepřebernou řadu ocenění, ale především neutuchající obdiv čtenářů. Od roku 1962 vydával jednu knihu ročně, spisovatelskou činnost přerušil až v roce 2000 po smrti své ženy. Od roku 2006 začal znovu psát spolu s mladším synem Felixem.

Felix Francis  (*1953)  je vysokoškolským učitelem fyziky a ředitelem přírodovědeckého ústavu v Oxfordshiru. Pracoval mimo jiné jako manažer mezinárodní teambuildingové firmy, s níž navštívil pozoruhodná místa země od himálajských vrcholků až po amazonskou džungli. Díky svým znalostem pomáhal svému otci jako poradce a později jako spoluautor. Po jeho smrti se rozhodl navázat na rodinnou tradici a k vydání připravuje román, jejímž hlavním hrdinou bude bývalý špičkový žokej.

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub 

Více na: http://www.knizniweb.cz/knihy/91331-krizova-palba.html

Koupíte u dobrých knihkupců a na www.knizniweb.cz

Georges Simenon Maigret a případ Nahur, Maigret váhá

kniha

V první novele rozplétá Maigret složité předivo manželského trojúhelníku poté, co byl přivolán k mrtvole Felixe Nahura, nezvedeného syna bohatého libanonského bankéře. Vraždila jeho manželka, její milenec nebo někdo z Nahurova služebnictva? Týž večer navštívila Maigretova přítele doktora Pardona neznámá dvojice – muž a žena zraněná kulkou, jejíž popis dokonale odpovídá paní Evelině Nahurové. Druhý příběh začíná ve chvíli, kdy pošta doručí na nábřeží Zlatníků podivný dopis . Jeho pisatel oznamuje, že v nejbližší době zřejmě dojde k vraždě, podrobnosti však nesdělí. Rutinní pátrání dovádí Maigreta do přepychového bytu ve čtvrti těch nejzámožnějších – do prostředí, jež je mu cizí a v němž se jen obtížně orientuje. Tady se nikdy neříká pravda, protože to nepatří k bontonu. Proto Maigret prohrává – a i když pak vypátrá pachatele vraždy, nedočká se potřebného zadostiučinění.

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub 

Více na: http://www.knizniweb.cz/knihy/88748-maigret-a-pripad-nahur-maigret-vaha.html

Koupíte u dobrých knihkupců a na www.knizniweb.cz

Reklama