Poslední dnešní čtenářský příspěvek k tématu je od čtenářky Věry. Jak sama píše, těžko vybrat jen jediného hrdinu, ona vybírala ve svých oblíbených detektivkách.

Toto je poslední příspěvek k dnešnímu tématu: Oblíbený literární hrdina. Zaslala ho čtenářka věra a dozvíte se v něm, které detektivky se Věře líbí...

Máte rády detektivky, milé čtenářky?


Dobrý den,

jsem vášnivá čtenářka. Mými rucemi už prošlo tolik knih a ještě více jich v knihovně čeká na čtení. Když vejdu do knihkupectví je jisté, že neodejdu s prázdnou. Dalo by se řict, že knížky mám rozpůjčované na všech frontách:)
Kamarádky a známí vědí, že když jdu na návštěvu, vždycky jim nahlédnu do knihovny. Ale také ráda půjčuji knihy druhým:)
Moje posedlost knihami je známá, knížky tahám všude s sebou a využívám každé volné chvíle k ponoření se do děje.

Mám spoustu oblíbených autorů a těžko vybírat toho nej, což platí i literární postavě.
Jedna postava by se ale přeci našla. Jedná se o Lincolna Rhyma - detektivního vyšetřovatele kvadruplegika. Tuto postavu stvořil autor detektivek Jeffery Deaver. Můžete si být jistí, že vlastním skoro kompletní sbírku jeho knih, bohužel pár jich chybí:(.
Už po první knize s touto postavou pod názvem Sběratelé kostí uchvátil spoustu čtenářů a nejen těch. Předloha knihy byla také zfilmována v hlavní roli Lincolna Rhyma se objevil Denzel Washington. Jak to ale často bývá knihu film v žádném případě nepředčil.

Letos před vánoci vyšla už osmá detektivka s tímto kriminalistou. Nevím, zda je zajímavá svým postižením nebo způsobem vedení vyšetřování, ale můžete si být téměř jistí, že si do poslední stránky nebudete jistí kdo je pachatel.

Tolik mojí literární postavě.

Věra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše oblíbená literární postava

Toto téma již skončilo. V 16.00 hodin se dozvíte, která z vás přispěvatelek vyhrála literární cenu: knížku Pandořina dcera od Iris Johansenové, kterou vydalo nakladatelství Columbus.

pd

Reklama