A to všechno můžete díky dnešnímu tématu. Stejně jako čtenářka s nickem Deta. Ta však nejenom vzpomíná, ale posílá i fotografie ze současnosti.

Pěkné téma na usněžený a větrný den. A možnost vzpomenout si na zvířátka, která jsme měli rádi a už tu nejsou s námi. Prvním naším společným zvířátkem v naší čtyřčlené rodině byl malý kocourek. Pořídily jsme si ho krátce po narození druhé dcery, tak dostal jméno, které jsme měli vybrané pro chlapečka – Vilda, Vilém. Teda spíš manžel ho měl vybrané, mě se nijak zvlášť nelíbilo, ale pro kocourka bylo dobré. 

Další zvířecí přírůstek byly dvojčata jalovičky. Manžel měl předtím jalovičky už dvě, obě se jmenovaly Běta, takže tyhle jsem pojmenovala já, a to Thelma a Luise. Určitě znáte ten film se Susan Sarandon a Ginnou Davis. Vilda se nám ztratil, tak jsme si pořídili krásné černé koťátko, Bublinku. Ani nevím, jak a koho to jméno napadlo.

Pak jsme měli kocoura Cyrilka, taky netuším, jak nás to napadlo. Mladší dcera toužila po křečkovi, tak jsme jí pořídili samičku džungara. Přečetla jsem jí celý kalendář s holčičími jmény, ale na každé vrtěla hlavou, že ne. Byly jsme už v prosinci a pořád stejná reakce. Nakonec náhodně otevřela kalendář a ze jmen na ten týden si vybrala Žofinku.

V současné době máme zvířata dvě – andulku a psa. Na andulku mi sedělo jméno Pepík, už jsme se těšili, jak ho to pěkně naučíme říkat. Bohužel nemluví a navíc se jednoho dne ukázalo, že to není kluk, ale holka, to když nám slepice Pepice snesla vajíčka. No ale říkáme jí pořád Pepíku. Fenka se jmenuje Dora, asi týden jsme jí říkali všelijak, testovali jsme, na které jméno uslyší, které se jí bude nejvíc líbit. Manžel chtěl, aby bylo jméno krátké a aby tam bylo „r“, že je to takové znělé. Sáru a Báru mají v okolí sousedi, tak jsme dali Doru. Já jí říkám i Dorane, Doránku a všichni Dorinko.

Jo a teď jsme si vzpomněla, že krátce po svatbě jsme si pořídili rybičky, v akváriu bylo i pár sumečků, kteří lezou po skle a čistí ho. Rybičky se nijak nejmenovaly, ale sumečci byli Čendové.

A na závěr bych ještě napsala, co mě jednou na ulici dostalo. Paní venčila svého voříška, on jí trochu odběhl a ona na něj volala „Michaeli“.

A protože telátka i naši fenku znáte z jiného článku, posílám dnes fotky naší andulky Pepíka, jak sedí na vajíčkách a Žofku s Bublinou.
S pozdravem čtenářka Deta

pepik

koci

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Váš příspěvek se mi moc líbí, stejně jako půvabné fotografie. Ovšem bez debat originální – Dvojčata jalovičky: Thelma a Luise. To je úžasné! Měli jste je naučit ještě na ty banky. :)
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den.
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama