naší čtenářce s nickem Eliana déšt vůbec nevadí. Přečtěte si její krásn+ě pozitivní příspěvek, v němž i slimáky a hlemýždě vyprovází ze své zahrady humánně.

Krásný deštivý den!

 Mně toto deštivé počasí vůbec nevadí. V ničem mne neomezuje. Hned brzo ráno natáhnu své květované kaučukovky, které jsou plně funkční, k tomu přidám pořádnou kvalitní nepromokavou větrovku s kapucí a vydávám se na lov jihoevropských slimáků, kteří to letos vzali útokem a je velmi těžké ubránit ochranné valy záhonů a květináčů.

gumaky

Dobře oděna se cítím pěkně v teploučku a jen vítr mi ošlehává mé pihaté tváře.

bunda

Ne, nedochází k žádnému krutému mordu, bojuji čestně a posílám je do vodního světa, kde jsou dravé ryby. Občas využiji soli, ale když je slunečno a jeden po druhém usychají na cestě do vlhkého stínu, je mi jich i líto.

Letos se také daří šnekům, ale ti jsou poměrně disciplinovaní a buď je za trest odnesu na druhý konec zahrady a to jim pak trvá tak dva dny přiblížit se k záhonům nebo je dám na kompost a to pak nemají důvod tuhle sámošku opouštět.

 Když prší, chodím většinou prostovlasá, od přírody kudrnáč -nemá cenu vlasy natahovat neb stejně za chvilku vypadám jako ovce před ostříháním nebo gaučákový pudlík. Do města používám svůj vysoce pozitivní růžový deštník, který většinu času odpočívá v kufru auta. Je to náš jediný deštník, protože ostatní jsem někde pozapomínala. 

eliana

 Dobrá zpráva je, že porostou houby a tak hurá do holinek a větrovky a šup do lesa! :-)

 Eliana

Milá Eliano, s těmi slimáky a hlemýždi to máte stejně jako já. Hlemýždi jsou mi strašně sympatičtí. Jsou to takoví moulové, co lezou třeba do výšky a člověk neví, co tam hledají. A tak jim ty svoje ředkvičky klidně nechám. Se slimáky to je horší, těch se trochu štítím a hubím je granulkami. Jenomže s nimi bohužel zajdou i „bouďáci“

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a déšť, milé ženy-in?

  • Přizpůsobily jste mu šatník? Vystačíte si s deštníkem? Kolik deštníků vlastníte? Ladíte ho s oblečením, nebo to neřešíte? Ochrání vás dokonale, nebo jen symbolicky?
  • Máte s deštníkem nějakou příhodu? Máte ho rády, nebo ho nesnášíte?
  • Už jste se poučila a zakoupila holinky?Jak vypadají, k čemu je nosíte? Co byste na nich ocenila a co jim vytkla? Chodíte v nich i po ulici, nebo jen příležitostně?
  • A co nepromokavé bundy, parky, nebo dokonce pláštěnky? Máte doma něco takového? Stydíte se v nich chodit, nebo jste za ně vděčná a na okolí nehledíte? Doporučila byste je ostatním?
  • Máte nějaký zážitek s deštěm? Kdy jste nejvíc promokla? Kdy vám to vadilo a kdy vám to naopak bylo příjemné?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

NA DÁRKY VYLOŽENĚ STYLOVÉ. Deštník a hru SCRABBLE

OBR

 

 

Reklama