píše naše čtenářka s nickem AnteaX. Deštník může ochránit nejen před deštěm, ale i před agresivním útočníkem, který vám chce ublížit. Od té doby, co ho babička použila k sebeobraně, nedají v rodině čtenářky AnteaX dopustit na pořádně bytelné deštníky

Stalo se to v 80-tých letech ještě za komunismu, když jsem byla malá holčička. Moje babička se vracela za silného lijáku přes park domů. Nikde nebylo ani živáčka a ona chvátala za dědou. Zvuk padajících kapek zastřel kroky, které bylo možno zaslechnout někde nad její hlavou. Na zídce u elektrické rozvodny stál muž a skočil z té výšky na babičku.

Strašně se lekla, ale protože je to odvážná žena, v mžiku zavřela deštník a začala jím útočníka bodat a mlátit co jí síly stačily. Byl to sice mladý kluk, ale byl v jakémsi amoku a z očí mu sršelo zlo. Prali se spolu pár minut, ale protože mu babička patrně deštníkem nalomila žebro, sebral se a utekl.

Pamatuji si to, jako by to bylo dnes, jak nám děda volal, že naše babi byla přepadena a sepisuje výpověď na policii. Nebyla první, kterou tento úchyl napadl, ale rozhodně dopadla nejlépe. A to nejen díky deštníku, který jí posloužil jako zbraň, ale také díky Boží ochraně a andělu strážnému, o tom jsem přesvědčená:-)

Moje milovaná babička ještě žije a věřte, že deštníky má moc ráda:-) Já jsem po ní a tak si vybírám pořádné, bytelné, s ostrou špicí, která dokáže probodnout nebo alespoň pořádně dloubnout:-) Při dešti mě bez deštníku neuvidíte, i když ho ráda poslouchám a nasávám vůni mokré země. Nesnáším vlhké oblečení a vlasy, které se mi stočí do prstýnků, že vypadám jako beránek. Nějaký skládací minideštník do kabelky je mi absolutně na nic. V naší rodině máme samé kvalitní deštníky a nosíme je i na svojí ochranu místo pepřáku:-)

napsala AnteaX

Milá AnteaX. děkuji za zajímavý příběh. Kdo by to byl řekl, že se může deštník hodit i k sebeobraně. Pozdravujte ode mne statečnou babičku

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a déšť, milé ženy-in?

  • Přizpůsobily jste mu šatník? Vystačíte si s deštníkem? Kolik deštníků vlastníte? Ladíte ho s oblečením, nebo to neřešíte? Ochrání vás dokonale, nebo jen symbolicky?
  • Máte s deštníkem nějakou příhodu? Máte ho rády, nebo ho nesnášíte?
  • Už jste se poučila a zakoupila holinky?Jak vypadají, k čemu je nosíte? Co byste na nich ocenila a co jim vytkla? Chodíte v nich i po ulici, nebo jen příležitostně?
  • A co nepromokavé bundy, parky, nebo dokonce pláštěnky? Máte doma něco takového? Stydíte se v nich chodit, nebo jste za ně vděčná a na okolí nehledíte? Doporučila byste je ostatním?
  • Máte nějaký zážitek s deštěm? Kdy jste nejvíc promokla? Kdy vám to vadilo a kdy vám to naopak bylo příjemné?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

NA DÁRKY VYLOŽENĚ STYLOVÉ. Deštník a hru SCRABBLE

OBR

Reklama