Marks & Spencer v květnu uzavřel exkluzivní smlouvu se slavnou návrhářkou a stylistkou Patricií Field – autorkou nové unikátní módní kolekce. Patricia oblékala nejen herce Sexu ve městě, ale byla také kostýmní výtvarnicí filmu Ďábel nosí Pradu. Je to vůbec poprvé, co Marks & Spencer spolupracuje se slavnou návrhářkou na exkluzivní autorské řadě oblečení. Veřejnosti bude oficiálně představena na newyorském Fashion Weeku 5. září 2008. Úchvatná módní kolekce od Patricie Field bude od října tohoto roku k dostání v britském řetězci a premiérově i na dalších vybraných trzích včetně České republiky.

Výkonná ředitelka pro sekci oděvů Kate Bostock říká: „Ze smlouvy s Patricií Field jsem naprosto nadšená. V momentě, kdy jsme o kolekci slyšeli poprvé, jsem věděla, že ji musíme mít! Byli jsme rozhodnuti získat exkluzivitu nejen pro Velkou Británii, ale i pro naše mezinárodní trhy, protože je to opravdu úžasná módní řada. Pro nás je to velká premiéra kolekce, kterou představujeme i mezinárodnímu obecenstvu.“ A pokračuje: „Vůbec poprvé mohou ženy na celém světě vlastnit jeden nebo více sexy, okouzlujících a individuálních modelů od Patricie Field. Díky letošní premiéře filmu Sex ve městě se nám naskytla perfektní příležitost nabídnout tuto autorskou řadu oblečení od Patricie Field, která už vytvořila tolik fantastických kreací i pro mnoho jiných filmů a televizních seriálů.“

Patricia říká: „Mám opravdu velký zájem o spolupráci se značkou, která rozumí všem ženám, bez rozdílu věku, a vytvořit oděvní řadu, která bude všem sedět. Můj koncept byl ‘Destination Style New York‘ ́. Kolekce spočívá v ikonických ženských oděvech, ke kterým jsem navíc navrhla řadu doplňků. Myslím, že to vyjadřuje mou filozofii - demokratizace luxusu.“

„Kolekce Patricia Field pro Marks & Spencer bude pro všechny ženy jedinečnou šancí získat nejžhavější modely z New Yorku do své garderoby. Představuje okázalý a nevázaný životní styl, který tak důsledně tvoří pro superhvězdy, jako jsou Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Lucy Liu nebo Meryl Streep. Tato kolekce má luxusní nádech s náznakem současného hollywoodského glamouru a je zaměřena zejména na šaty, přičemž obsahuje i limitovaný počet topů, kalhot a doplňků.“

Každý kousek kolekce zobrazuje osobitý styl Patricie Field v kombinaci s mimořádně vysokými požadavky na kvalitu, precizní střihy a provedení dle kritérií Marks & Spencer. Mezi látkami figuruje hedvábí, žoržet, satén a metalická vlákna. Patricia použila tečkované, hvězdicovité, pruhované i tradiční květinové vzory. Vrcholem kolekce jsou nádherné šaty s květinovým potiskem v barvě champagne a černé s balónovou sukní, sofistikované tmavě tyrkysové retro šaty s širokými šifónovými rukávy a černé korzetové saténové šaty s vázáním za krkem.

Patricia Field je dnes jednou z nejuznávanějších a celosvětově vlivných módních návrhářek. Svou kariéru tato rodilá Newyorčanka zahájila otevřením butiku v Greenwich Village. Patricia již vyhrála dvě ceny Emmy a v roce 2006 získala nominaci na Oskara za film Ďábel nosí Pradu. Jejím nejúspěšnějším počinem však zůstává kostýmní design pro kultovní televizní seriál a nyní i film Sex ve městě, díky kterému se dostala na pozici světově proslulé propagátorky nových módních směrů.

Jak o ní nedávno řekla Kim Cattrall při jednom interview: „Není na světě nikdo takový jako Patricia Field, ona sama totiž trendy vytváří.“ Její přístup k módě je tak unikátní, že jej nikdo zatím nebyl schopen kopírovat. Spolupráce Marks & Spencer s Patricií Field je příležitostí, jak se mohou ženy přiblížit „opravdové“ Patricii Field, což je věc, která se stává jednou za život. Milovnice módy se mají na co těšit.

Pro Marks & Spencer se jedná o exkluzivní spolupráci (ve Velké Británii a vybraných zahraničních trzích), celá kolekce obsahuje 35 kusů. Kompletní kolekce bude k dostání v deseti anglických obchodech Marks & Spencer od poloviny října. Vybrané kousky se budou prodávat v dalších padesáti obchodech mimo UK. V České republice bude v nabídce šestnáct modelů v pražských prodejnách Melantrich, Chodov a Palladium od konce září.

Kde se dozvíte více
www.marks-and-spencer.cz
www.marksandspencer.com

Reklama