Jak napovídá samotný titulek, čtenářka s nickem Dessy nás dnešním tematickým příspěvkem pobaví. Určitě neváhejte a klikněte. Bude to stát za to ))

V poslední době navštěvuji restaurace nějak častěji. Dříve moc ne a taky nebylo dvakrát o co stát. Nyní já osobně pociťuji velké zlepšení služeb i prostředí, mám oblíbené, ale i „naslepo“.

Podotýkám, že pracovat bych tam nechtěla, všechno bych upustila, zapoměla kam s čím a o zakopávání ani nemluvím!
Práce to taky není zrovna vděčná a nohy asi po směně pěkně naříkají. Za chvíli by ve zmíněném prostředí neměli nádobí, nikdo by jim tam nestrčil ani nos,  já bych byla v sádře a firma v bankrotu.

Jídlo jsem nevracela nikdy, nebyl pro to důvod, spropitné dáváme, dle toho, jak se nám tam skutečně líbilo. Manžel je dost štědrý, protože to chápe jako dost náročnou práci a dokáže ji ocenit.

Spíš mám pár zážitků,  jen tak na pobavení.

Druhá tchyně, ta první jsem já... vždy má nezvladatelnou touhu platit všude stravenkami.
I když jsme měli promoci, manžel dopředu nahlásil, že vše platí a ne že se tam budeme handrkovat před vrchním jak hokynáři, to aby předešel trapným stravenkám, leč trapasu stejně neušel. Sice platil, to zase ano, ale nezbedná tchyně vytasila odkudsi, ač byla bedlivě sledována, asi15 centimetrový štos nějakých stravenek a nevím proč  se ptala, zda se dá platit stravenkami. Je s podivem,  že je ještě naživu, protože na toto právě manžel celou dobu čekal a ani se nenajedl, jak číhal, zda je někde nemá připravené. Druhou záhadou mi je, kde si je tiskne.

Inu není divu, že mi nedávno v křížovce vyšlo, že polsky se tchyně řekne „baba nadbytečna“, což jsem tedy taky, ale....

Můj první nezapomenutelný zážitek byl ze Znojma, kde jsem byla s přítelem navštívit blahé paměti bratra - vojáka. Pak jsme šli na cosi jako předčasný oběd. Nádherná restaurace, nikde nikdo a v čele  stálo v pozoru několik číšníků. Chovala jsem se jako dáma, ale nějak mi to nevyšlo. Píchla jsem do okurky, ta se vymrštila, bez ohledu na zemskou přitažlivost se snad vznesla, elegantně přeletěla vedlejší stůl a upadla pod další. Jeden z číšníků hbitě vyběhl, ještě se omluvil! mně - nešice, rudé jak rajče a že mi přinese jinou,mně už ale nějak nechutnalo.

To, že se mi tam ještě podařilo urvat kliku od WC, ani nechci vzpomínat, již nikdy jsem tam naštěstí nebyla.

Mám dobrý zvyk běžně místo na WC doputovat zcela jinam, chodím jak kontrola! Nechtěně! Byla jsem už v různých místnostech, kuchyní počínaje, pak mne odvedli na WC, odkud jsem zas netrefila zpátky.
Omluvou mi budiž, že někde tyto místnůstky mají vtipně ukryty.

V hotelu v Jindřichově Hradci jsem dokonce nocovala.
K večeři jsem se dokutálela. Nějak jsem brkla o cosi na schodech, nejspíš o svou druhou nohu,  (nechtěla bych být stonožka!), asi z deseti schodů po červeném koberečku následovalo válení sudů, na odpočivadle jsem se překulila na druhý bok a stejným způsobem docestovala až dolů. Újmu jsem neutrpěla, dole jsem hrdě vstala, nonšalantně se doupravila a odkráčela po dvou ke stolu. Pod schody stál ještě čtvrt hodiny šokovaný pracovník podniku v ruce s podnosem, na kterém měl víno a asi se modlil k bohu za záchranu, že jsem se ho netrefila.

Raději toho už nechám.

Poslední kousek se mi zdařil asi před měsícem, kdy jsem cosi podávala synovi přes stůl, poprsím jsem zvrhla vázu s  květinami a tato se mu vylila do talíře a do klína. No příjemné to nebylo, ale já jsem už na sebe zvyklá.

Nevím, proč tak vřískal, sice měl mokrý klín,  ale mohl být rád, že se květiny dávají do vody studené, nikoliv jako káva zalévat horkou.
Navíc měl řízek, tak ho snadno vylovil a mohl pokračovat v konzumaci, snad se tolik nestalo, horší by byla svíčková, ta by přetekla a ještě by už naředěná nebyla tak chutná.

Děkuji všem obětavým a ochotným pracovníkům našich restaurací, opravdu se na rozdíl ode mne mnoho zlepšilo. Jejich práce je náročná. Budu se k nim snažit chovat co nejslušněji a neubližovat jim.

Pracovníky i návštěvníky všech typů hostinských zařízení co nejsrdečněji zdraví

Dessy

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

No, Dessy, Vás bych asi obsluhovat nechtěla :) A nic ve zlém, i u stolu bych si asi sedla kousek opodál.
Každopádně historky jsou úžasné a děkuji, že jste se s námi o ně podělila.
Pěkný den a už žádné restaurační maléry ))
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama