Čtenářka Makahi se obává zvuků z půdy. Respektive obávala, než jí je vysvětlil otec. A jaké bylo to vysvětlení, zjistíte právě v této novince... O ducha ani zloděje nešlo.

Děsí vás někdy tajemné zvuky z jiné části domu. Vysvětlení může být prosté, třeba podobné tomu, které zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Makahi.


Již pátým rokem bydlím s rodiči v domě po babičce. Jelikož jsem byla zvyklá na malý byt v paneláku, velké prostory mě celkem děsily. Zpočátku jsem naštěstí v noci nikdy nebyla doma sama, takže jsem se tolik nebála. Avšak když šli rodiče jednoho večera pryč, byla jsem strachy bez sebe. Každý nepatrný zvuk mě vyděsil a trvalo docela dlouho, než jsem se uklidnila. Největším překvapením pro mě bylo, když jsem se odvážila sestoupit z horního patra, kde mám pokoj, do přízemí (ovšem s koštětem v ruce:-)). Slyšela jsem odtud totiž podivný zvuk, jenž zněl natolik pravidelně, že jsem doufala v něco triviálního. Mé tušení bylo správné - šlo jen o špatně zavřené dveře. Poté, co jsem je důkladně zavřela, s úlevou jsem se vrátila do pokoje a byla mnohem klidnější.
Netrvalo dlouho a ozval se nový, podezřelý zvuk. Zněl jako chůze po dřevěné podlaze a vycházel z půdy, kterou mám nad svým pokojem. Stále jsem čekala, kdy neznámý chodec sestoupí dolů a přijde mě přinejmenším zabít. Jenže večer postupoval a nikdo nepřicházel. Nakonec se mi podařilo usnout a ráno jsem si na neobvyklý zvuk ani nevzpomněla. O to větší šok přišel, když jsem ho asi po týdnu uslyšela znova. Potom se pravidelně vracel a lekal mě. Jednou jsem se rodičům se svým strachem svěřila a mamka potvrdila, že takový zvuk slýchá také. Přestala jsem tedy věřit v sílu své imaginace a začala mít ještě větší strach.
Když se v zimě něco hledalo na půdě, táta tam našel stopy, které ho přivedly k tomu, že tam sídlí veverka. Vysvětluje to prý veškeré zvuky, které se v noci z půdy ozývají. Zdánlivé řešení mi však klid nepřineslo. Ještě jsem neviděla veverky, které by tak dupaly:-). K podivným silám ukazuje i fakt, že babička v domě zemřela, našli ji těsně za mými dveřmi...
Makahi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Dvě z dnešních přispěvatelek získají knižní dárek. Jaký? Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Mezi dalších pět přispěvatelek rozdělím 10.000 speciálních bodů do březnového kola naší Věrnostní soutěže.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama