Jednou ze společností, které se do pomoci zapojily, je i Sazka. Ta je známá svou dlouhodobou podporou českého sportu i sportování dětí. To byl ostatně také důvod, proč se rozhodla pomoci ukrajinským dětem respektive podpořit je ve volnočasových aktivitách. Zástupci společnosti Sazka zakoupili 138 párů dětských sportovních bot a přivezli je na koleje Větrník na Praze 6, kde je ubytovaná velká skupina ukrajinských uprchlíků. Už ve chvíli, kdy dorazili na místo a viděli, jak tu většina dětí pobíhá v pantoflích, bylo zřejmé, jak moc tenisky potřebují a jak se jim budou skutečně hodit.

62a315f2cfeb2image.png

Konkrétní pomoc, která má smysl

Celá akce probíhala od začátku cíleně. Byly osloveny maminky dětí, jež napsaly, jak velkou nohu jejich děti mají. Následně proběhl nákup sportovní obuvi. Na malých sportovcích pak bylo, aby si při rozdávání vybraly, jaké barvy se jim líbí a dle svých preferencí si je mezi sebou rozdělily.

Přečtěte si také: Sazka rozdala 250 BMX kol dětem z dětských domovů. Podívejte se, jak probíhalo předávání
 
„Děti byly moc nadšené. Stály dlouhé fronty a byly poměrně trpělivé. Jménem uprchlíků, Kolejí a menzy Univerzity Karlovy a Českého Červeného kříže, organizace Meta a spousty dalších děkuji Sazce, že dětem umožnila radovat se spolu se sportem,“ vyjádřila se krizová koordinátorka nouzových ubytování Martina Cílková.

Děti sport milují

62bacaa50b597obrazek.pngPro všechny to byl nádherný a emotivní zážitek. Hned poté, co si děti boty rozebraly, si je mohly vyzkoušet přímo v terénu na lekci gymnathlonu, kterou pro ně na míru sestavili profesionální trenéři.
 
„Dětem jsme připravili všestranný sportovní trénink a dopadlo to skvěle. Dětí přišlo dost, hráli jsme hodně her a bavilo je to, což bylo to nejdůležitější. Společně jsme si to užili na maximum,“ doplnil k programu trenér ze společnosti Sport Analytik Kryštof Duchan. 

Rozhýbeme i vaši rodinu?

Sazka se při svých dobročinných projektech dlouhodobě zaměřuje na rozhýbání dětí a mládeže. Ukrajinským dětem, které musely opustit svůj domov, pomáhá pravidelně a každou sobotu odpoledne pořádá v areálu vysokoškolských kolejí Strahov na Praze 6 sportovní kroužky.
 
Jestli byste si s dětmi také rádi zasportovali, můžete vyzkoušet další projekt Sazky s názvem Odznak všestrannosti. Malí i velcí sportovci tu plní celou řadu sportovních disciplín a své výkony mohou také poměřit s předními českými sportovci. Více o Odznaku všestrannosti zjistíte na tomto odkazu.

Reklama