Většině z nás záleží na tom, zda chodíme hezky oblečení, a tak šatníky plníme jen těmi nejatraktivnějšími kousky. Se stejnou péčí jako sebe bychom měli „oblékat“ i naše domovy. Jedině tak se tam totiž budeme cítit opravdu komfortně. Proto, abychom v našich bytech či domech spokojeně žili a s potěšením se tam vraceli, je třeba, aby byly úplné. Jednou z nejdůležitějších věcí, jak si vytvořit opravdu útulný domov, je správný výběr bytových doplňků.

decor

Pokud vybíráme do našich domovů doplňky, kromě jejich jedinečnosti řešíme také kvalitu materiálu a funkčnost. Mezi současné trendy patří například použití přírodních materiálů, ruční výroba a osobitý styl. V české dílně Baajo decor se pletařky specializují na tradiční ruční techniky pletení a háčkování. Jejich práce vypráví příběh o tom, jak to vypadá, když se spojí vysoce kvalitní přírodní materiál, dokonalé ruční zpracování a kreativita. „Každý kus je originál. Každý kus má háčkopis dané pletařky“, říká spolumajitelka a designérka Ivana Adámková. Všechny výrobky jsou vytvořeny ze 100% přírodních bavlněných šnůr. Díky své hrubší struktuře dobře drží tvar a vytváří výrazný dekorativní efekt. Při doteku nás navíc překvapí příjemným hladkým povrchem. Údržba doplňků z tohoto materiálu nepředstavuje vůbec nic složitého, bohatě postačí klasické suché čištění klepáním či luxováním. A kdyby se podařilo na výrobku udělat flek, mírně navlhčený hadřík vrátí vše do původního stavu. Výrobky bez vnitřní výplně, jako jsou koše, koberce či ošatky se dají jednoduše vyprat.

Sortiment Baajo decor je opravdu pestrý, vybírat lze z pufů, polštářků, košů, ošatek, stoliček či koberců. Kromě různých velikostí jednotlivých výrobků je také k mání široká škála barev, která čítá 19 odstínů. Výrobky mají velkou přednost v tom, že ladí do interiéru jak samostatně, tak se z nich dají vytvářet i celé kolekce doplňků, jež utváří skvělý designový dojem. Pokud byste si i přesto z nabízených doplňků nevybrali, pletařky z Baajo decor vám navrhnou a vyrobí váš vysněný kousek na zakázku.

 

pufTip: Originální ručně háčkovaný PUF, vyrobený ze 100% přírodního bavlněného materiálu.

Puf je variabilní ve svém použití. Snadno ho tak přizpůsobíte na míru vašim aktuálním potřebám i fantazii. Konstrukce a zpracování umožňuje snadnou údržbu. Potah je snímatelný. Výplň tvoří zdravotně nezávadné, certifikované výplňové kuličky.

Cena: od 2 750Kč, www.baajo-decor.cz

stoličkaTip: Originální stolička s dekorativním opletem v hladkém provedení a elegantním stylu.

Ručně zpracovaný oplet je zhotovený ze 100% přírodní bavlněné šňůry. Nohy stoliček jsou vyrobeny z masivního dřeva. Potah je jednoduše snímatelný a pratelný. Stoliček je několik druhů od malých spíše dekorativních až po skutečné kusy nábytku. Vyráběny jsou v devatenácti barevných variantách a dvou různých druzích opletu.

Cena: od 2 250Kč, www.baajo-decor.cz

košTip: Originální ručně háčkované ošatky, vyrobeny ze 100% přírodní bavlněné šňůry s jádrem. Jsou ideální například do kuchyně jako mísa na ovoce či aranžování květin nebo jako skvělý pomocník do koupelny na odkládání kosmetiky. Vybírat můžete z devatenácti barev, tří velikostí a těchto tvarů: kruhové, obdelníkové či eliptické. Vzhledem k povaze materiálu a jeho zpracování je možné ruční praní.

Cena: od 590Kč, www.baajo-decor.cz

Reklama