Dubová fošna se zlatou kůrou jako police? Je to sice poněkud výstřední, ale rozhodně originální nápad. Obyčejné hladké prkno má každý. A když se nám to časem přestane líbit, rozřežeme ho na palivo.

Podkrovní místnosti mají své kouzlo, ale zároveň spoustu nevýhod. Zkosené stropy vás limitují ve volbě nábytku. Tahle stěna s dvoukřídlými dveřmi mě obzvlášť iritovala. Dveře moc krásy nepobraly a úzké proužky stěn vedle nich byly k ničemu. Leda tak na obrázky. Pak mě napadlo postavit z každé strany regály na knihy. Padly tam jak prdelka na hrnec (pardon) a pokoj najednou získal na útulnosti. Ale něco tomu přece jenom chybělo. Co kdybychom dali ještě jednu dlouhou polici napříč?

Jenomže sehnat tak dlouhou, bytelnou polici je nadlidský úkol. Použít materiál na kuchyňské desky? To by nebylo ono.

Pak nám osud „přihrál“ tuhle úžasnou dubovou fošnu. Příběh, jak se k nám dostala, je docela zajímavý, a vydal by na samostatný článek, takže to přeskočíme, abychom se k té polici ještě dnes dostali.

Původně jsme mysleli, že fošnu pěkně rovně zařízneme, jenomže bychom se ochudili o šířku. Dobře, oloupeme jenom kůru a nepravidelnost prkna povýšíme na přednost. Podotýkám, že dosud byla fošna dílem mého neskutečně šikovného přítele a já chodila jen „radit“. Zhostila jsem se tedy úkolu „odkůrování“, abych byla něčím platná.

Jenomže ono to vůbec nešlo. Kůra držela jako přibitá. Co s tím? Vzpomněla jsem na jeden designový časopis, ve kterém jsem viděla zlatý stolek ve tvaru pařezu. To je ono! Necháme kůru na fošně a stříkneme ji sprejem. Zbytek dřeva namoříme tmavě hnědou kvůli kontrastu.

Jak dopadl výsledek, můžete posoudit sami.

fošna

Původně byla kůra stříbrná, ale nakonec jsem ji změnila na zlatou. Lépe ladila s nábytkem

police

Pohled na zákoutí s policí. Dveře už tak „netrčí“ do prostoru

police

Z podhledu vidíte, jak je fošna krásně „šišatá“

detail

Detail. Na polici jsme kromě knih postavili i svou sbírku koníků

Reklama