Rodinný dům na samotě mezi lesem a rybníkem je domovem designérky Jitky Kolaříkové. Dříve, než se tomu tak stalo, muselo celé stavení projít kompletní rekonstrukcí, která se ale i přes její náročnost nakonec velmi zdařila. Protože je designérka velkou milovnicí wellness, chtěla mít možnost nekonečné relaxace doslova na dosah ruky. Svůj spa koutek se tak nebála umístit přímo do ložnice, kterou tím proměnila v oázu klidu a pohody a spolu s manželem si toto rozhodnutí nemohou při společných chvílích odpočinku vynachválit. Inspirujte se!

ODVÁŽNÉ ROZHODNUTÍ

Sotva vstoupíte do ložnice, máte pocit, že jste se ocitli přinejmenším v ráji. Vlevo se rozkládá prostorná postel plná měkkých polštářů a dek, vpravo je umístěna luxusní masážní vana připravená vás denně příjemně rozmazlovat. A přesně uprostřed stojí soška bohyně, která jako by na vše s elegancí sobě vlastní dohlížela… Místnost je symetricky rozdělena příčkou, která velmi vkusně odděluje část pro klidný spánek a část pro dokonalou relaxaci těla i mysli. Barva italské kávy cappuccino je doplněna kontrastující černou, přírodním vzhledem dřeva a teplými odstíny hnědé a béžové. Jemné bodové osvětlení jen dokresluje pocit neskutečné pohody, která z této místnosti doslova vyzařuje. Přesně takto vypadá podle designérky Jitky Kolaříkové ideální pojetí jejího vysněného wellness v ložnici

kol

ATYPICKÁ KRÁSA

Místnost sama o sobě už na první pohled zaujme svým atypickým tvarem – protože se nachází v posledním patře domu, v podkroví, a dříve sloužila jako půda, už od země se táhnou šikmé stěny a pokračují až ke stropu, kde se postupně zužují do štítu. Světlá, béžová barva stěn působí velmi čistě a jednoduše a dává prostor vyniknout tmavé podlaze, která je vyrobena ze smrkového dřeva, namořena a nalakována na černo, stejně jako okna s výhledem do korun stromů, která jsou umístěna do sedlové valbové střechy. Černou barvu má také nábytek – postel se dvěma nočními stolky a lampami na čtení, skříně tu však nehledejte. Pro šatnu našla designérka v domě samostatnou místnost, takže část ložnice mohla věnovat právě domácímu hýčkání těla i mysli.

Výrazným architektonickým prvkem jsou pak původní trámy lemující kolem dokola celou místnost. Staré smrkové dřevo je opískováno pod vysokým tlakem a ošetřeno proti nežádoucím škůdcům. Zachovalé trámy jsou nově namořeny bezbarvou lazurou, takže svým naturálním vzhledem perfektně ladí s celkovým stylem místnosti.

UKLIDŇUJÍCÍ POHLED DO OHNĚ

kol2

Dominantu ložnice tvoří dělící stěna ze sádrokartonu, ve které je zabudována krbová vložka na biolíh. Největší předností biokrbu je to, že pro jeho provoz nebylo třeba budovat zděný komín – provoz je zcela ekologický, bez škodlivých zplodin, navíc lze krbová vložka jednoduše vyjmout a přemístit. Krb je prosklený, průhledný, takže i když zabírá stěna třetinu místnosti, neubírá denní světlo a požitek z pohledu do ohně je z postele i vany vždy neopakovatelným zážitkem.

Na obou bocích stěny jsou dekorativní niky - v jedné je umístěna již zmiňovaná bohyně – plastika ženy, kterou získala designérka darem. Na míru vyrobená socha je vyřezána z lipového dřeva a namořena černou barvou, a aby v místnosti nezůstala bez povšimnutí, je shora nasvícena bodovým světlem. Druhá nika slouží esteticky i prakticky - do výklenku je vložena kovová police nejen na dekorace, ale i na odkládání kosmetiky, šperků apod. Místnost působí celkově velmi elegantně, zároveň nechybí ani moderní prvky, jako jsou dva ploché televizory, které jsou umístěny nad krbem, a to z každé strany dělící stěny. Manželé tak mohou své oblíbené pořady sledovat jak z pohodlí postele, tak i přímo při relaxační masáži ve vaně.

RANNÍ OČISTA S VÝHLEDEM

Interiér

Velmi odvážným a neobvyklým krokem designérky bylo umístění dvou umyvadel přímo pod okna. Při ranní očistě tak majitelé koukají ven, do zeleně, což je nejen na začátku dne úžasný a uklidňující pohled, prostě k nezaplacení. Zrcadlo samozřejmě nechybí, našlo své místo v prostoru mezi okny, kde je zabudována také elektrická zásuvka. Italská umyvadla s designovými vodovodními bateriemi i přes svůj neobvyklý tvar perfektně zapadají do celkového stylu ložnice, a to díky svým čistým a jednoduchým liniím inspirovaným městskou modernou a nadčasové bílé keramice

Dalším, velmi zajímavým řešením je pak topení. Ano, nikde není vidět, radiátory nijak neruší vkusně a harmonicky zařízenou místnost, topení je totiž skryté, a to v příčce za umyvadly. Nezbytné otvory pro proudění teplého vzduchu jsou pak umístěny po stranách příčky a v okenních parapetech, které se díky tomuto chytrému řešení rozšířily a slouží tak i jako praktický odkládací prostor.

RELAXACE NA DRUHOU

Interiér

To, co ale dělá z ložnice opravdové spa, je nádherná a prostorná wellness vana. I když běžně bývají vany umístěny o hodně níže, případně jsou i úplně zapuštěné do země, Jitka Kolaříková ji nechala naopak zvednout tak, aby se s manželem neochudili o úžasný výhled na rybník, který mají doslova za humny. Pohodlný přístup do vany usnadní schůdky vyrobené na míru ze smrkového dřeva a jako ostatní nábytek a vybavení jsou nalakovány na černo. Slouží také jako praktická skříňka s policemi na osušky, koupelové soli a jiné drobnosti. Kolem vany je pak především z praktických důvodů místo dřevěné podlahy voděodolná stěrka.

Hydromasážní vana s několika wellness programy včetně uklidňující colour terapie je pak zhotovena z bílého akrylátu s antibakteriální úpravou a pro pohodlí relaxujících má na obou stranách umístěny černé kožené opěrky hlavy. Je tak možné zvolit dle nálady relaxační koupel s výhledem do krajiny či krbového ohně, nebo sledovat oblíbený pořad v televizi. Pro dokonalý relax je ve vaně zabudováno hned 37 masážních trysek různých velikostí, příhřev a uklidňující barevná světla. Protože vana sama o sobě váží téměř 100 kg, musela být podlaha pod ní speciálně vyztužena, pro správný chod vany byly nainstalovány větrací mřížky pro odvětrávání, dále byl samostatně přiveden elektrický proud sloužící příhřevu vody a LCD displeji na ovládání.

DEKORACEMI A DOPLŇKY SE NEPLÝTVÁ

kol5

Designérka Jitka Kolaříková vyznává heslo, že méně je povětšinou více. Proto i u sebe doma zachovává jednoduchý a čistý styl, což je patrné i v její ložnici. Dekorací tu moc nenajdete, nejvýraznějším prvkem je socha ženy, pak už jsou to spíš jen voňavé svíčky či květiny korespondující s filozofií wellness navozující uvolněnou atmosféru a pohodu. Odvážné černobílé obrazy zobrazující zmenšeniny ženských aktů jen doplňují moderní, zároveň elegantní pojetí ložnice. Série ženských aktů zvaná VENUS byla zhotovena chorvatským akademickým malířem Darkem Bakližou, druhý akt je pak od českého malíře a grafika Tomáše Hřivnáče. Nezbytné soukromí zajišťují v ložnici neprůhledné stahovací rolety v oknech, a to jak jinak než v černé barvě – prostě aby vše dokonale ladilo.

Wellness není jen místnost s vanou, je to určitá filozofie, způsob života, v němž má být tělo, mysl i duše ve vzájemné rovnováze. Designérce se podařilo přeměnit svou představu v realitu – toužila po ložnici, kde si bude moci po náročném dni maximálně odpočinout a načerpat nové síly, a s citem a vkusem vytvořila prostor, který naprosto splnil očekávání jejího manžela i jí samotné.

Jitka Kolaříková před několika lety opustila svět vrcholového managementu v potravinářství, aby si splnila svůj životní sen: práci v oblasti interiérového designu a život s rodinou na Šumavě. Vystudovala DesignŠkolu v Praze a nyní se interiérovému designu věnuje naplno. Každá další zakázka je pro ni osobní výzvou, jak zdokonalit nejen interiér, ale i sebe samu. Její vnímavý a osobitý přístup se na realizovaných zakázkách velmi výrazně podepisuje – sama říká, že designér je v podstatě „psychologem“. Snaží se proto svým klientům co nejvíce naslouchat a vytvořit pro ně příjemné a útulné místo – domov. Více informací naleznete na www.jitkakolarikova.cz.

 

Reklama