V červenci letošního roku uběhne 66 let od založení české firmy Botas, která jednou pro vždy zařadila do našeho slovníku pojem „botasky“ a desítky let obouvala téměř celé Československo. V jejích botách stály na stupni vítězů zlatí olympionici Věra Čáslavská či Jiří Raška a sourozenci Romanovy s titulem trojnásobných mistrů světa.

botas

Iniciátoři a designéři lifestylové dceřiné značky BOTAS 66 Jan Kloss a Jakub Korouš vzdávají hold historii a tradici firmy Botas po svém. K symbolickému 66. jubileu představují model CHAMPION 66 v limitované edici a se sloganem „Šedesát šest a stále mlád“.

botasky

 Značku Botas uvedl na československý trh národní podnik Botana založený v roce 1949 ve Skutči na Pardubicku, tedy v oblasti s obuvnickou tradicí již od 15. století. Oproti původně vyráběné pánské vycházkové obuvi se Botas zaměřil výhradně na sportovní boty (odtud název Botas: BOTA + Sportovní či BOTA + Skuteč). V roce 1966 poprvé představil kultovní model později známý jako Botas Classic.

Od založení národního podniku Botana, který uvedl začátkem 60. let na trh sportovní značku Botas, uběhne 4. července letošního roku přesně 66 let.  Značka BOTAS 66 se tak rozhodla přijít se speciálním výročním modelem CHAMPION 66, kterým vzdá hold historii a tradici své mateřské značky.

botasky

foto: czechgranddesign.cz

Otázka na vás, jestli jste měli botky této značky jakou barvu měly vaše první?

Reklama