rgrert.jpg
Foto: MBPFW/Pavol Dendis

Během Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW 2023 v Chuchli ukázal Pavol Dendis svou nejnovější kreativní vizi. Minimalismus spojený s unisexem, výrazné kontrasty barev a vzorů – přesně tak by se dala kolekce popsat.

„Kolekce CORE je pro mě začátkem nové vize, na kterou chci zaměřit svou tvorbu. Chci se uvolnit a nechat svoje ruce manipulovat s materiálem a střihem, bez zbytečného dekoru, lidovosti a nostalgie. Stále vycházím z pánských střihů a oversize looku. Díky vzorům a lehkosti materiálů působí modely něžněji a vzdušně,“ říká Pavol Dendis.

„Stále se však snažím zachovat si surovost ve svém projevu, tentokrát zejména hudebně či vizáží modelek a modelů. Rozhodl jsem se pro zvířecí vzory, jelikož jsem dlouho v hlavě držel tuto myšlenku a po vší vyprodukované práci za poslední období, jsem se ujistil, že je znovu dobré oživit černo-bílou kombinaci něčím překvapivým. Esteticky jsem zůstal věrný svému rukopisu, ale mám pocit, že právě celkový styling přidává modelům něco trochu nového.“

FotoJerrtet.jpg
Foto: MBPFW/Pavol Dendis

V kolekci CORE se mísí vlna, denim, 100% hedvábí, viskóza s lurexem, bavlna nebo tencel. I nadále se však Pavol Dendis snaží až z 90 % využívat dead-stock materiály, čím potvrzuje, že udržitelnost je neoddělitelnou součástí jeho tvorby.

Na přehlídce, která byla součástí Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, jsme mohli vidět kabáty s raglánovými rukávy, asymetrické šaty a sukně se zkrácenou přední délkou, košile s rozepnutou manžetou nebo croptopy s vlajícími ramínky. Všechny kousky mají naprosto rozpoznatelné charakteristické rysy Pavola Dendise.

FotoJeturt.jpg
Foto: MBPFW/Pavol Dendis

Zdroje: MBPFW, tiskové materiály Pavol Dendis

Reklama