Už jako malá holčička jsem měla extrémně živé sny. Dodnes si pamatuji, jak se mi zdálo o mé milované panence Věrušce… Hrála jsem si na písku a panenka seděla na lavičce. Pozorovala mě skleněnýma očima a já jí vyprávěla, co dnes uvařím k večeři, co ještě musím nakoupit, kdy dorazí domů tatínek.

 

Pamatuji se, že jsem v tom snu zvedla hlavu, abych opět něco moudrého své panence řekla, ale panna nikde. Hrozně jsem začala plakat a proplakala jsem se až do procitnutí. Maminka mě tehdy uklidňovala, že to byl jen zlý sen… Jenže já během týdne tuto svoji milovanou panenku skutečně ztratila.

 

A tento sen, který jsem vám nyní vyprávěla, odstartoval moji můru, která mě provází již 21 let.

Mám sny jako každý z vás. Mám i opravdu hodně, hodně živé sny – na tom není nic až tak podivného. Jenže pokud mám já takto živý sen, do týdne, maximálně do 14 dní se onen sen vyplní.

 

Vyplní se vždy. Bez výjimky.

 

A to je to, co mě unavuje, děsí, trápí. Vše zlé, co mě má potkat, se mi nejprve zobrazí ve snu a pak to zasáhne můj život. A já už nechci, abych o všem hrozném věděla dopředu!

 

Když se mi zdálo, že se můj kamarád zabil na motorce, udělala jsem maximum proto, abych mu zachránila život. Donutila jsem ho k tomu, že na motorku po onom hrozném snu nesedl. Nesedl ani na motorku jako spolujezdec… myslela jsem, že díky tomu, že vím, co čeká mě, či někoho, koho mám ráda, mohu ovlivnit osud.

Nemohu.

Onoho kamaráda srazila motorka ve chvíli, kdy přebíhal silnici.

 

Můj varovný sen mu nedokázal zachránit život… Tak proč tedy takovéto sny mám???

Nechci je! Nechci, abych věděla dopředu, co se stane a nemohla s tím něco udělat! A věřte mi, snad tisíckrát jsem se snažila změnit to, co se mi zdálo. Nikdy, nikdy se mi to nepovedlo.

 

Lékař mi dal utišující léky, prý se jedná o stres. Hahaha. Nenechá si vysvětlit, že tyto sny mám již od dětství a že mě provázejí celý můj život. Nevěří mi.

 

Skončím na psychiatrii? Bojím se komukoli již svěřit s tím, co v noci prožívám. Po reakci lékaře již nemám odvahu řešit tento problém s odborníkem, ale na druhou stranu se těch snů chci zbavit!!!

 

Jen nevím, jak na to….

Občas už se bojím i usnout… trnu hrůzou, že zase ráno budu vědět, co mě čeká a nemine.

 

 

Reklama