Jeden z nejlepších světových kuchařů, hvězda „kuchyňské“ reality show Channel 4 Ďáblova kuchyně a zároveň urputný protiva Gordon Ramsay si otevřel v Praze novou restauraci v rámci své značky Maze. Po světě má tenhle slavný a příšerně arogantní šéfkuchař už dvanáct restaurací. Ta v naší metropoli je první Maze v kontinentální Evropě a zároveň vůbec první podnik v ČR, který má velkou šanci získat označení michelinskou hvězdičkou.

 

Michelin nejsou jen pneumatiky

 

Michelinské hvězdičky, nazvané podle prestižního gastronomického průvodce, jsou považovány za ocenění nejvyšší kvality v kulinářském oboru. Restaurace, které se takového označení dostane, je na pomyslném světovém vrcholu. Vedle Prahy můžete navštívit tyhle Gordonovy super vývařovny například ve Velké Británii, New Yorku, Tokiu, Singapuru nebo v Dubaji. Byla to jeho restaurace Petrus, kde v roce 2001 utratilo šest bankéřů 44 tisíc liber za několik lahví vína.

 

Gordon Ramsay podle svých slov nevidí důvod, proč by Praha neměla mít restauraci s michelinskou hvězdičkou. To znamená, že i my máme nyní možnost poznat na vlastní chuťové buňky, co je to kulinářský ráj. Právě ve zmiňované televizní show Hell´s Kitchen drsný Skot dokázal, že pod jeho vedením je možné udělat špičkovou restauraci z čehokoliv. Principem pořadu, který sleduje pravidelně kolem čtyř milionů diváků, je nalézt nějaký velmi špatný a krachující podnik a Ramsay ho musí do týdne pozdvihnout. Skoro vždy byl úspěšný, ale právě v seriálu si mohli diváci, zejména však dočasní podřízení, užít jeho neurvalosti a sprostého chování. Jednou se dokonce nepodařilo zabránit fyzickému napadení, v jiných případech dokázal vzteky rozplakat část personálu. Zkrátka v situacích, kdy ostatní opatrně chodí kolem horké kaše, aby si nezadali, on naopak s provokativním posměškem ve tváři chrlí jednu nadávku za druhou a uráží všechny kolem. Za to se mu dostalo přezdívky Mister Fuck, ale jemu to určitě nevadí, protože i díky své image náramně zbohatl. Jeho umění v přípravě jídel je však téměř bezkonkurenční.

 

Cesta k úspěchu

 

I přes určitou kontroverznost se Ramsayovi daří, na co sáhne. Je to bezesporu dáno tím, že je naprostý perfekcionista. Podle všeho je tenhle Skot naprosto nespokojený i ve chvíli, kdy sbírá jedno ocenění za druhým. Dvaačtyřicetiletý šéfkuchař získal během svého života množství zkušeností. Z domova svých rodičů odešel již v šestnácti, hrál jako profesionální fotbalista a po sérii zranění opustil na vrcholu špičkový tým skotských Rangers a rozhodl se pro vzdělávání v umění gastronomie. Několikrát působil ve vyhlášených restauracích jako Harvey´s nebo Roxbury House, jenže díky své povaze to nemělo dlouhého trvání. Jednou odhalili jeho milostný poměr s ženou majitele restaurace, podruhé nemohl vydržet „hnusné tyranizování“ a zabouchl za sebou dveře. Poté se rozhodl postavit na vlastní nohy. Odcestoval do Francie a v Paříži tři roky spolupracoval s kuchařskými esy Savoyem a Robuchonem, oceněnými Michelinem. Následovně pracoval jako osobní kuchař na luxusní jachtě na Bermudách. V roce 1998 otevřel svůj první podnik v Chelsea a od roku 2001, kdy ho francouzský Michelin ocenil první hvězdičkou, stoupá jeho hvězda strmě vzhůru.

 

Maze Prague

 

Restaurace byla otevřena v nově zrekonstruovaných prostorách hotelu Hilton Prague Old Town v Celnici a jako šéfkuchaře do ní Ramsey obsadil Philipa Carmichaela. Design prostorů je laděn do šedomodrých odstínů a výrazně působí geometricky umístěné kovové obklady a zajímavá světla. Sednout si můžete na různé druhy židlí, sedaček a lavic. Působí to trochu chladněji, ale velmi moderně. Obsluha je na vysoké úrovni, a pokud do restaurace přijdete, budete mít možná pocit, že jste pro personál středobodem dění. Co se týká jídel, tak to snad ani nemá cenu popisovat, prostě fantazie. Na rozdíl od jiných „lepších restaurací“ se tady nemusíte obávat, že dostanete málo jídla. Pokrmy jsou v dostatečném množství a navíc patřičně hutné a výživné. Zčásti je nabídka jídelního lístku naplněná pokrmy, které můžete najít i v londýnském Maze, ale zčásti jsou to originální receptury přímo pro pražský podnik.Možná se budete divit, ale ceny nejsou tak vysoké, aby si tam člověk nemohl, byť spíše příležitostně, zajít. Hlavní jídla se pohybují kolem 500-600 korun. Chcete-li poznat širší záběr kuchyně, můžete si objednat degustační menu za necelých 1800 korun, ale pozor - má sedm chodů, takže raději před tím den nejíst. Honosný je taktéž úctyhodný seznam vín, které můžete ochutnat.

 

Nezbývá než doporučit, aby jste co nejdříve potkaly správného gentlemana, který vás do Ramsayho restaurace pozve na večeři.

 

Další informace, ale třeba i jídelní lístek s cenami si můžete přečíst na

 

http://www.gordonramsay.com/mazeprague/

 

Myslíte, že michelinová restaurace může opravdu nabídnout víc než ostatní? Zajdete do Maze Prague příležitostně? A co ceny, myslíte, že dát za jídlo tolik peněz je slušné? Anebo si i vy myslíte, že sedm set za jídlo ve špičkové restauraci světového jména není moc? Líbí se vám Gordonova jídla na obrázcích?

Reklama