Musím? Nic nemusím, řeknete si a budete mít samozřejmě pravdu. Móda je hra a hra je přece zábavná a hlavně dobrovolná. Nicméně nezaškodí, když budete v obraze a seznámíte se s nejžhavějšími zimními vychytávkami, které hýbou módním světem. Nejde o celé outfity, ale o doplňky nebo jednotlivé kousky, které váš šatník osvěží a zaktualizují. Je jen na vás, jestli vás chytnou za srdce, nebo s vámi ani nehnou. Možná zjistíte, že to, co je považováno za hit, už dávno nosíte, možná nad něčím váháte a ptáte se, zda ano, či ne, možná chcete jen nějakou drobnost, která za málo peněz udělá hodně muziky. No a právě od toho je dnešní stylová inspirace.

Najdete si něco pro sebe?

Kožená bundička

kožená bundička

Nejlépe do pasu. Něco takového, jako má na sobě Halle Berryová. Není to sice nic do třeskutých mrazů, ale současné počasí je pro krátkou bundičku jako stvořené.

Krajkové punčocháče

krajkové punčochy

No vidíte, vy už jste dávno v obraze. Nejžhavější trendy v punčochové módě jsme tady probírali v pondělí ZDE.

Hranatá ramena

vycpávky

Ramenní vycpávky jsou tu zpět. Mají mnoho podob, podívejte se na článek ZDE. Ale pokud chcete jít opravdu s dobou, pořiďte si hodně hranaté, nejlépe směřující vzhůru.

Svetr se vzorem

svetr se vzorem

Pleteniny jsou opravdu na výsluní. A nejen jednobarevné, ale i pestře vzorované, jako vidíte na obrázku. Připomíná vám to dětství a babiččiny svetry ze zbytků? Pletařky jásají, neboť mohou opět uplatnit svůj um. Patříte mezi ně? Zvládla byste něco podobného? A pokud ne, nevadí, nepodarky letí!

Kozačky nad kolena

kozačky nad kolena

Líbí - nelíbí? Móda nadkolenových kozaček už tu také byla. Rozdělila nás na dva tábory. A jinak tomu nebude ani dnes. Kdo na ně má postavu, jejich návrat zřejmě přivítá, kdo nemá, bude asi kritizovat... I o tomto trendu si můžete podiskutovat ZDE.

Flitry

flitry

Třpyt flitrů má evokovat atmosféru diskoték osmdesátých let. Že si ze svého mládí nic podobného nepamatujete? Není divu, módní tvůrci mají na mysli diskošky v New Yorku. Ale pokud se vám flitrové oblečení líbí a chtěla byste nějakou inspiraci, těšte se brzy na samostatný článek.

Objemné čepice

objemná čepice

 

Já vám hned říkala, že se bez čepice letos neobejdete. Na toto téma jsme diskutovaly ZDE. Čepice jako pytel na užovky je ta úplně nej. A možná ani nevadí, když v ní máte trochu ránu.

Camel

camelka

O tom, že kabáty jsou opravdu nepostradatelným kouskem v zimním šatníku, asi nikdo z vás nepochybuje. Jaké modely se nosí, se můžete podívat ZDE. Ale pokud se vám nechce klikat, postačí, když budete vědět, že nejmódnější jsou „kamelky“. Nemusí být přímo z velbloudí srsti, postačí, když budou mít stejnou barvu.

Široké pásky

Široký pásek

Čím širší, tím lepší. Útlé pasy jsou v kurzu, tak proč ho schovávat? Navíc pěkný široký pásek může parádně zhodnotit a pozvednout postarší model kabátu.

Chlupatina

Kožešina

Kožešiny pravé i umělé jsou pro zimu jako stvořené. Nejenže zahřejí, ale velmi lichotí obličeji. Nemusíte nosit zrovna kožich, stačí, když si kožešinou ozdobíte límec, manžety nebo lem kapuce. Fantazii se meze nekladou.

Co byste z těchto stylových zimních vychytávek brala a co vás nechává naprosto chladnou?

Reklama