Možná jste se svou postavou spokojená, nebo alespoň smířená a nehodláte na tom nic měnit. I tak jsem možná vzbudila vaši zvědavost. Jak se dá využít některých triků a vypadat štíhlejší a vyšší. Když už nic, tak alespoň dobrý důvod k diskuzi, co říkáte, milé Ženy-in?

A první důvod je hned nasnadě. Samotné fotky žen, které mají ty zázračné triky demonstrovat. Už slyším, jak si říkáte: „Copak tahle vyžlata ještě potřebují vypadat hubeněji?“. Máte samozřejmě pravdu, ale zkuste se nad to povznést a vyzkoušet svou představivost. Většina z těchto „fíglů“ opravdu funguje, protože jsou léty ověřené, jiné jsou lehce sporné a záleží na proporcích.

Rozhodla jsem se jednotlivé triky rozebrat a vysvětlit, proč tomu tak je a kdy to naopak nefunguje

Vysoký pas

m

Letos je opravdu in a má spoustu předností. Protahuje postavu, prodlužuje nohy a opravdu zeštíhluje. Jenomže to má jeden háček. Musíte mít ploché břicho, jinak vám tyto kalhoty, nebo sukně moc neprospějí a zdůrazní, co zdůraznit nechcete. Jaké je řešení? Zkuste kalhoty na způsob pánských: se sklady v přední partie s kapsami.

Boty v tělové barvě

m

O tomto triku asi nikdo nepochybuje a funguje u všech typů postav. Boty v nude barvách, nejlépe na podpatku, na sebe nepoutají zbytečnou pozornost, splývají s kůží a vy působíte vyšší a tím pádem štíhlejší.

Kabát až ke kotníkům

n

Tento trik prospěje jedině vysokým ženám a ještě je prodlouží, ale malá a dokonce podsaditá postavička by se v takovém plášti doslova utopila. Existuje nějaké řešení? Vysoké podpatky a hlavně vyvážené proporce. V tomto případě kratší tělo a delší nohy...jinak je to cesta do módních pekel.

Monochromatická barevnost

m

Je dalším osvědčeným trikem, jak vypadat celkově vyšší a tím pádem štíhlejší. Když ještě přidáte vertiklání linie, budete mít vyhráno.

Svislé švy

m

Tento trik funguje velmi dobře, ale jen do určité míry. Když budete vypadat jako kulička, ani svislé švy z vás pravítko neudělají. Naopak

Výstřihy do V a ramínka za krk

m

S výstřihem do „véčka“ bych souhlasila. Protahuje krk a celkově zeštíhluje horní polovinu těla. Ale také má svá ALE. Pokud nejste zrovna majitelkou takového hrudníku, zapomeňte na přehnanou hloubku výstřihu. Ramínka za krk rozšiřují ramena a tím pádem opticky ubírají bokům, ale chce to spíš štíhlé, nebo alespoň vypracované ruce, které můžete ukázat. Jinak se efekt mine účinkem.

Panelové modely

m

Tenhle optický trik, který sází na hru kontrastně barevných ploch, je opravdu „vymakaný“a rafinovaný, a dokáže postavu dokonale vymodelovat, ale funguje jen u „lehčích“ případů. Na stokilové dámě s velkým břichem bude vypadat směšně.

Svislé proužky

m

To už je takové zažité klišé, že zeštíhlují, ale i tady bych byla opatrná. Záleží na šířce pruhů a jejich vzájemné vzdálenosti. Pokud chcete mít jistotu, zvolte spíš méně nápadné proužky a neexperimentujte s jejich kombinacemi, jak to vidíte na obrázku.

Sedmiosminové kalhoty

m

Stále se dočítám, jak tento střih kalhot zeštíhluje a zakryje nedostatky postavy, ale já stále hledám opodstatnění tohoto tvrzení. Snad jen to, že v širokých kalhotách se tak trochu ztratíme a že délka nad kotníky nás nadzvedne. A to je tak vše. Ale možná je to jen moje averze vůči těmto modelům. Ještě jsem v nich neviděla ženu, které by slušely. A o tom, jestli zeštíhlují, nebo ne, už jsem nestačila přemýšlet.

Foto: www.vogue.com

Čtěte také:

Reklama