Stačí „maličkost“, a z dámy se stane ženština, která přímo volá do světa: „Podívejte se, jak dokážu být nevkusná!“ To se nás přece netýká, ale pro jistotu nebude od věci si pár největších pohřešků proti stylu připomenout. Některé se zdají být docela nevinné, a přesto jsou považovány za trapas, kterého by se správná dáma měla vyvarovat.

1.       Příliš těsná košile, která se rozevírá. A mezi knoflíky vám kouká holá kůže. To si radši pořiďte košili volnější a nezapínejte ji až nahoru.

2.       Legíny. Ty sluší opravdu málokomu.

3.       Kožený kostým. I kdyby kůže byla zrovna hitem sezony, i kdyby se v něm odvážila vyjít Angelina Jolie. I kdyby na vás vykukoval z každého časopisu. Kdykoliv si dopřejte kožené kalhoty, sako, nebo bundu, ale nikdy všechno dohromady. Nejste v showbyznysu.

4.       Síťované tričko. Jak by mohlo někomu lichotit? Snad leda Madonně ve filmu „Hledám Susan, zn. Zoufale“.

5.       Krátké tričko. Odhalit pupík jinde než na pláži není nikdy elegantní.

6.       Leopardí šaty s hlubokým výstřihem. Moc sexy už není sexy!

7.       Noční košilka s potiskem oblíbených postaviček z pohádek. Už jste někdy potkala muže, kterého by svedla košilka s obrázkem Hello Kitty?

8.       Průsvitné kalhoty. K čemu máte kalhoty, když je přes ně všechno vidět.

9.       Rádoby vtipné nápisy na tričku: Zlatokopka, Přítel je mimo město, apod. Opravdu je potřeba to dál rozebírat?

10.   Příliš mnoho různých materiálů. Tvíd, šifon, samet, satén. To vše dohromady znamená předávkování materiálem a nepůsobí to nikdy dobře.

prohřešky

Našla jste si nějaký „svůj“ prohřešek? Ne? Máte spíš pocit, že tady něco chybí? Nebojte, příště probereme doplňky a prádlo, co říkáte?

Zajímá vás, kde jsem nabrala tyhle poznatky? Nedávno jsem si pořídila knihu Se šarmem Pařížanky. Průvodce stylem od Ines de la Fressange. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem, ale se vší skromností musím říct, že to mám prostě v krvi. Všechny stylové „vychytávky“, které dělají z Pařížanek nejstylovější ženy světa, jsou pro mě takovou samozřejmostí, jako bych se v Paříži narodila.

Ilustrace: Dana Svobodová

Čtěte také

Reklama