Každodenní stres se projevuje nejen na těle, ale i na pokožce, která pak reaguje přehnanou citlivostí, projevy nerovnováhy nebo známkami předčasného stárnutí pleti. Zmírňovat tyto nežádoucí účinky pomáhá například mandlová pleťová a tělová péče Weleda, přírodní kosmetika speciálně vyvinutá pro potřeby citlivé pokožky. 

Nejen kosmetické přípravky od Weledy vám pomůžou s problémy s pletí, ale i obličejová jóga napomáhá správné kondici obličeje.

Přečtěte si pár rad!

5bacc22983471obrazek.jpgKrok 1: čištění a prokrvení pleti

Po očištění pleti ji navíc dobře prokrvíme, a tím pročistíme i zevnitř. Prokrvuje tzv. lví ásana (imitace zařvání s vyplazeným jazykem) nebo jemné poklepávání či poštipování.5bacc2462e250obrazek.jpgKrok 2: sérum a posílení svalů

Naneseme, popřípadě vklepeme sérum, a zatímco se vstřebává, procvičíme obličejové svaly:

(1) několikrát do výdechů přeříkáme samohlásky A-E-I-O-U (s maximálním zapojením mimických svalů) a (2) pod bradu přiložíme pěst a vždy s výdechem několikrát zatlačíme proti jejímu odporu.

TIP: zkuste smíchat Granátové zpevňující pleťové sérum s kapkou Mandlového pleťového oleje.


5bacc2776f1ecobrazek.jpgKrok 3: krém a masáž

Krém nanášíme masážními pohyby, které respektují tvar svalů (okolo úst v kruhu, na čele a tvářích do stran a na krku odspoda nahoru). Jemná masáž rozproudí lymfatický systém a startuje regenerační schopnosti fascií. Nakonec přidáme oční krém (okolo očí vždy jen opatrně, poklepáváním).

5bacc291e1783obrazek.jpgKrok 4: uvolnění

Na několik nádechů a výdechů zavřeme oči, dýcháme zhluboka, klidně a celý obličej uvolníme. Do této krátké relaxace můžeme vložit tzv. sankalpu – přání (nebo prostě myslíme na něco hezkého).

TIP: jako první pomoc ve stresu pomůže několik hlubších nádechů a výdechů kdykoliv během dne.5bacc2a919b56obrazek.jpgKrok 5: líčení a úsměv

Nejprve se na sebe do zrcadla zeširoka usmějeme, uvolníme přitom čelist, a nakonec, u ranní verze při líčení a večer jen tak, tvář ozdobí už jen mírný a hlavně vnitřní úsměv, který projasňuje rysy a pozitivně ladí i mysl a duši. 

Michaela Dombrovská – józe se věnuje téměř dvacet let, polovinu té doby také jako lektorka. Zaměřuje se na powerjógu, kancelářskou a obličejovou jógu. Píše life-stylové články, spolupracuje s časopisem Jóga Dnes, je autorkou knih Pravidla pozitivního sobectví, Pořádek nejen v hlavě, Jógový zápisník a spoluautorkou Kreativního diáře. Více informací a další tipy najdete na www.PROTOZE.cz.
5bacc302049c8obrazek.jpg