Zpěvák Michael Jackson je právem považován za krále popu, a to i deset let po své smrti. Během své kariéry se mu podařilo získat 13 cen Grammy a 26 cen American Music Award. Jeho album Thriller je se 110 miliony prodaných kusů nejprodávanějším albem všech dob.

Dospělák nebo dítě?

Despotický otec, tvrdé zkoušky, angažmá v kapele už od útlého věku, sourozenecká nevraživost, posměšky kvůli ošklivému akné, nemoc vitiligo a později i zájem milionů fanoušků. Na jednu křehkou dětskou duši je to opravdu pořádná nálož. Vezmeme-li v úvahu tyto skutečnosti, není divu, že z Michaela Jacksona vyrostl pořádný podivín, který si vybudoval svůj snový pohádkový svět v podobě ranče Neverland.

5d10c322e4291image.png

Dospělák s duší dítěte nebo snad dítě uvězněné v dospělém těle? Těžko soudit, co by na Michaela Jacksona sedělo lépe. Nikomu by však jeho zvláštní chování nemohlo vadit, pokud by se nezačaly objevovat důkazy vypovídající o jeho netradičním vztahu k dětem. Během svého života čelil několikrát obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a čelí jim i po své smrti.

Dvoudílný dokument Leaving Neverland, který letos odvysílala stanice HBO, přinesl svědectví dvou dnes již dospělých mužů. Svěřují se v něm, že je Michael Jackson od sedmi a od deseti let pohlavně zneužíval a dopodrobna popisují jeho praktiky včetně her na doktora či orálního sexu. Dokument vyvolal pozdvižení. Zareagovala na něj například stanice BBC Radio 2, která přestala zpěvákovy písně pouštět do éteru.

5d10c3413708fimage.png

Osudové ženy

I přes spekulace o zpěvákově homosexualitě, navázal několik vztahů. I když je samozřejmě možné, že byly jen zástěrkou. Po jeho boku se nějakou dobu objevovala Tatiana Thumbsen, která ztvárnila hlavní ženskou postavu v Michaelově klipu The Way You Make Me Feel. Zamilovaný byl údajně také do herečky Brooke Shields. Po čtyřměsíční známosti se v roce 1994 oženil s Lisou Marií Presley. Po roce a půl nicméně následoval rozvod.

Druhou Jacksonovou ženou se stala Deborah Rowe, zdravotní sestra z dermatologie. Spolu počali dvě děti. V roce 1997 se narodil Prince Michael Junior a v roce 1998 dcera Paris Michael Katherine. Účelem netradičního manželství bylo pravděpodobně jen plození dětí. Záhy poté začali manželé bydlet odděleně a po třech letech se rozvedli. Děti zůstaly v péči zpěváka. Třetí Jacksonův potomek Prince Michael Jackson II. přišel na svět v roce 2002. Ovšem jeho matka je neznámá.

5d10c57ce26b2image.png

Na několik let se Michael Jackson uchýlil do ústraní. Nicméně v roce 2009 chystal velký návrat na pódia. Ale už ho nestihl, protože 25. června zemřel na selhání srdce. To mu vypovědělo službu v důsledku otravy silným sedativem, bylo mu 50 let. Lék mu podával osobní lékař kardiolog Conrad Murray kvůli zpěvákově chronické nespavosti. Murray byl následně odsouzen za neúmyslné zabití. Ze čtyř let si odseděl dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Reklama