To já jsem nikdy na sport moc nebyla, občas nějaký ten aerobik a jinak sledování televize a úspěšné přejídání se s mým drahým v deset večer. Ani jsem se nenadála a deset kilo tuku se nějakým záhadným způsobem vpašovalo do mého těla. 

 

Jenomže potom přišel ten zlom - o prázdninách jsme jeli s pár kamarády do Norska, kde hlavním tématem bylo zdolávání všech možných hor, včetně té nejvyšší  v severní Evropě. Dovedete si představit, jak jsem trpěla, funěla, nemohla popadnout dech, nadávala, bušení mého srdce bylo slyšet snad až v Česku a své milé kamarády jsem jen občas matně zahlédla dva kilometry před sebou. Ano, párkrát počkali, ale to je holt úděl posledního - dojdete je a oni se hned ženou dál. Tam jsem si řekla DOOOOST. Musim začít se sebou něco dělat.

 

Protože jsem tvrdohlavá, po návratu domů se moje předsevzetí začalo měnit v činy.
No jo, jenomže jakým sportem začít? Aerobik jsem si nechala, ale: kolo mi ukradli, běh strašně nesnáším, squash a tenis se hraje ve dvou a to nikdo nema čas se mnou chodit, plavat jsem šla jen párkrat, protože nemám ráda společné šatny a mokré vlasy v zimě, no a  lyžovat se v Praze moc nedá.

 

Tak jsem si na podzim pořídila in-line brusle.
Protože umím na ledních, nebyl problém se naučit bruslit. Horší už to bylo s bržděním. Po hromadě marných pokusů "zaseknout" se na místě, pádech a směšným pohledům kolemjedoucích při sjíždění kopce á la rozevlátá vrtule, jsem brusle vzdala.

 

No nic, na řadu přišel spinning.
Musím říct, že kam se hrabe výstup na nejvyšší horu severní Evropy. Ještě, že se jede jenom hodinu. Svou první lekci jsem absolvovala jenom ve dvou + instruktorka, takže to bylo, kdo s koho. A každý dobře ví, jaký to první hodinu je boj o holý život. Musím se přiznat, že jsem nakonec vyhrála já nad tou cizí holkou, ale spinning u mě prohrál na celé čáře.

 

Ale abych nekončila tak tragicky, nakonec jsem mu dala ještě jednu šanci a přeci jenom mne dostal. Teď chodim už 3 měsíce a výsledek je snad znát. Když běžím na tramvaj, tak místo 50 metrů uběhnu už v pohodě i 100 m :-)) 

 

Já sport prostě miluji, jako každá,  a až vás ten váš nejoblíbenější přestane bavit, nezoufejte. Pořád je ještě dost jiných sportů, kde si můžete natáhnout sval, ukopnout palec, narazit hlavu nebo celý víkend prokňučet s bolavými svaly.

 

Zdraví

Kaatja  

 

P.S. asi teď zkusím posilovnu ;-)

 

Kaatje posílám kosmetiku Oriflame a prohlašuju ji dnešní absolutní vítězkou...

Proč právě ji?

Vidím její příspěvek velmi dobře napsaný. Je z pohledu jedné obyčejné ženské, jedné z nás. Komicky, stručně, se začátkem i koncem. Vyjmenovala druhy sportů, spolu s jejich výhodami i nevýhodami. Trochu à la Bridget Jones, nemyslíte?

 

Kaatje gratuluju a kromě výhry zasílám své díky...

 

Všem ostatním, jejichž příspěvky se do dnešního vydání nedostaly, samozřejmě také děkuji. Je mi líto, že jsem se nemohla věnovat všem, ale postupem času posíláte stále více emailů a není již možné zveřejňovat všechny...

 

Přeji hezký večer a již teď se můžete těšit na krásný a jistě přínosný a zábavný den s naším panem ředitelem, zítřejším editorem Radkem Křížem, zvaným Iáček... (znáte toho oslíka z medvídka Pů... Ale to jen mezi námi... :-)