Připadá vám svět nespravedlivý? Cítíte se oplácaná, neforemná, nehezká, nespokojená? Ano, uznávám, že velký podíl na vašem pocitu může mít všudypřítomná reklama. Dennodenně se vám podsouvá, že být oplácaná, macatá, plnoštíhlá či oblých tvarů je nemoderní, neestetické, prostě out! Co s tím? Buď se smířit a opájet se pocitem, že převážné většině mužů se líbíte víc vy, ženy krev a mlíko, nebo se nesmířit a začít na sobě konečně makat.

Teď řadu z vás asi zvednu ze židle, ale za svou postavu si můžete většinou samy. Není to právě pohodlnost, nulová sebekritika a nesoudnost, co se tak výrazně podepisuje na vašem vzhledu?

No jen si vzpomeňte na těhotenství, kdy jste naditá v legínách a vytahaném tričku jedla za dva a připadala si jako včelí královna? Vy mladé, dosud bezdětné, se moc nesmějte. Denně potkávám hamburgerové macatky, kterým rosolovité břicho přetéká přes kalhoty. A piercingem v pupíku to moc nevylepšíte. Naopak. Jen tomu dodá punc špendlíkové hlavičky zapíchnuté v ovaru. Moc hezké.

A co vy, dámy středního věku? Neschovávejte se za teorii, že v přechodu se automaticky přibírá na váze. Nebo ještě hůře: Neříkejte, že už jste rezignovaly a na vzhledu vám nezáleží.

Takže, milé dívky, ženy, dámy, bez rozdílu věku i váhy. Buď se na všechno vykašlete, nebo s tím něco uděláte. Jsem pro to druhé. Věřte, že existuje způsob, jak být štíhlejší, krásnější a cítit se skvěle. Našla jsem pro vás pár tipů slavných hvězd. Jak to dělají, aby vypadaly dobře? Odpověď je snadná. Dřou jako koně. Ale dokážou si to docela zpříjemnit, a to je to, oč tu dnes jde.

Jak neztloustnout v těhotenství...

jjj

Cvičte jógu jako modelka Gisele Bündchenová. I v těhotenství je velmi vytížená, přesto se snaží cvičit každý den, nejlépe jednu hodinu ráno. „Je to skvělý způsob, jak probudit své tělo, posílit a protáhnout svaly, a tím ho připravit na porod.“ Alespoň pro začátek ale cvičte pod dohledem odborného instruktora.

Jak se po porodu dostat rychle na svou váhu?

jjj

Tři měsíce po narození dcery Seraphiny Rose Jennifer Garnerová získala svou předporodní postavu zpět. Její trenérka radí novopečeným maminkám, aby se soustředily na získání síly. Stačí 20 minut třikrát týdně aerobního cvičení spojeného s posilováním. Spálíte nejen velké množství kalorií, ale zrychlíte si metabolismus a vytvoříte si štíhlé svaly.

gg

Jennifer Lopezová se do své předporodní kondice dostala pomocí přenosného fitness nástroje, který jí umožní pracovat s vlastní tělesnou hmotnosti. Jennifer si libuje: „Je lehký, lze ho ukotvit na dveře nebo na jakékoliv bezpečné místo a neexistuje žádná část těla, kterou byste neprocvičili.“

Jak na ploché bříško?

hhh

Hayden Panettiereová a Marcia Crossová si nemohou vynachválit úplně jednoduché cvičení, které můžete provádět kdekoliv, třeba i v kanceláři. Prosté zatahování a povolování břišních svalů. Jakási obdoba autobusového cviku: zatahování a povolování hýžďových svalů.

Jak mít i po čtyřicítce super tělo do plavek?

gg

Zoufalá manželka Teri Hatcherová má super postavu i ve svých 44. „Miluji jídlo a nejsem schopná si sem tam nedopřát marnotratnost v podobě brambůrek a pizzy. Ale většinou se snažím jíst zdravě. Spíš vegetariánská jídla, která občas proložím kuřecím nebo rybím masem. Ale co jsem si poslední dobou velmi oblíbila, je mini-triatlon (plavání, jízda na kole, běh) s přáteli.“

Jak to dělat, aby vás pohyb bavil?

gg

Sportujte v týmu jako Reese Witherspooneová, která se musela kvůli roli naučit hrát softball jako profík. U tohoto sportu už zůstala a hraje ho pravidelně. Týmový sport je úžasnou příležitostí k uplatnění a navázání nových přátelství. Léto je přímo ideální čas vyrazit ven a dostat se do pohybu.

jjj

Sportujte v páru, jako se osvědčilo Justinu Timberlakeovi a jeho přítelkyni Jessice Bielové. Svou romanci prožívají při joggingu v Central parku v New Yorku. Společným jízdám na kole zase přišli na chuť čerství milenci Mary-Kate Olsenová a Nate Lowman. Nemusíte přece chodit jenom na večeře či do kina. „Společné sportování posílí vaši soudržnost a vyprovokuje chuť na sex,“ shodují se oba páry.

Při sportu by vám to mělo slušet...

zz

Osvědčená metoda, jak si zpříjemnit jakékoliv pohybové aktivity. Zvolily si ji Eva Longoria Parkerová a Hilary Duffová. Zapomeňte na vytahaná trika a tepláky! Oblečte si lichotivé sportovní oblečení, které vám dodá nejen sebevědomí, ale bude vás motivovat k tomu, abyste si mohla dovolit ještě těsnější a více sexy modely.

Nezapomeňte: Nikdy není pozdě!

gg

Loni v prosinci byla bývalá supermodelka Kathy Irelandová šokována, když její fotku, na které je zanedbaná a obtloustlá, zveřejnil její dospívající syn v jednom časopise. Chtěl ji vyburcovat a jeho záměr se zdařil. Od té doby Kathy tři dny v týdnu cvičí, jí menší porce a vyhýbá se cukru.

Co děláte vy pro to, abyste se udržela štíhlá a fit?